
Голова Національної тристоронньої соціально-економічної ради, президент УСПП Анатолій Кінах взяв участь у конференції «5 років економічного співробітництва ЄС-Україна у світлі угоди DCFTA». Організатором заходу виступила Польсько-українська господарча палата.
За результатами 2020 року питома вага торгівлі товарами та послугами з ЄС склала 40,7% від загального обсягу торгівлі України. За 9 місяців 2021 р. – 39,9%.
Україна експортує чорні метали, електричні машини та устаткування, олію , зернові культури, меблі, вироби з деревини тощо. Натомість закуповує в європартнерів засоби наземного транспорту, електроніку, фармацевтичну продукцію, ядерні реактори і котли, хімію.
Щодо Польщі, то остання є другим найбільшим у світі (після Китаю) торговельним партнером та експортним ринком України. За 9 місяців поточного року товарообіг з поляками перевищив 7,5 млрд. дол. США.
На території Польщі діє понад 20 тисяч компаній, де принаймні одним зі співвласників/акціонерів є громадянин України або українська юридична особа. Для порівняння - компаній з німецьким капіталом близько 7,8 тис., а кількість компаній з голландським, китайським, білоруським чи іншим капіталом – від кількох сотень до 3-4 тис.
Про подальші перспективи нарощування економічного співробітництва Україна –ЄС говорили депутат Європарламенту, проф.Марек Белька, директор Генерального директорату з торгівлі Єврокомісії Леон Дельво, торговий представник України Тарас Качка, віце-міністр, міністерство інфраструктури Польщі Рафал Вебер.
На думку президента УСПП, Україна має імплементувати європейські реформи і фокусуватися на власному розвитку.
«Нашою метою має бути економічний, демократичний розвиток України. Для цього ми розглядаємо ЄС не просто як торгівельного партнера, але й джерело інвестицій, інноваційних ідей тощо », - підсумував Анатолій Кінах.