За ініціативи НТСЕР в уряді опрацьовують механізми підтримки виробників, що постраждали від стрибка цін на газ

Facebook Поділитись
За ініціативи НТСЕР в уряді опрацьовують механізми підтримки виробників, що постраждали від стрибка цін на газ

Голова Національної тристоронньої соціально-економічної ради (НТСЕР) Анатолій Кінах взяв участь в засіданні Федерації профспілок України. Розглядали стан виконання Протоколу зустрічі Прем’єр-міністра Д.Шмигаля із роботодавцями і профспілками, що відбулася 7 жовтня.

Учасники засідання відзначили високий рівень ризиків для економіки – аномальний ріст цін на енергоносії, подальше поширення пандемії коронавірусу і, відповідно, карантинні обмеження для бізнесу і громадян. Це негативно впливає на платоспроможність населення, рівень зайнятості в країні.

«Ситуація вимагає від усіх сторін соціального діалогу – уряду, профспілок і роботодавців – консолідації зусиль і відповідальності», - зазначили в НТСЕР.

Разом із профспілковою стороною наголошено на потребі врахування в проєкті держбюджету на 2022 рік пропозицій від бізнесу та ділових громадських організацій, проведення необхідних консультацій. Для цього пропонується організувати тристоронню зустріч з урядовцями по законопроєкту щодо держбюджету на наступний рік. Документ, нагадаємо, зараз готується до другого читання в парламенті.

Особлива увага Національної ради приділяється соціальним стандартам (підвищенню мінімальної зарплати, прожиткового мінімуму та ін.), а також закладенню в бюджет коштів на реалізацію програм в авіа-, ракетно-космічному будуванню, оновленню транспортної інфраструктури (модернізація Укрзалізниці) тощо.

«Важливо якнайшвидше опрацювати питання підтримки виробників, що постраждали від зростання цін на природній газ. Цей пункт ми наполягли, щоб був зазначений в Протоколі, він йде як доручення Прем’єр-міністра. Від цього залежить виживання цілих галузей – хімпрому, переробної сфери в АПК, тепличного господарства тощо. Наприклад, виробники мінеральних  добрив, цукровики та ін. – на межі банкрутства, адже підприємства працюють собі в збиток», - наголосив Анатолій Кінах.

Також очільник НТСЕР наполягає на розгляді Кабміном цільових питань, що стосуються державних/публічних закупівель. Тут максимально потрібно задіяти політику локалізації виробництва, імпортозаміщення, надавати прозорі преференції місцевим виробникам.

Профспілкова сторона підтримала пропозицію спільної з урядом модернізації трудового законодавства, особливо, що стосується збереження і розвитку трудового потенціалу , функціонування системи соціального страхування та ін.

«Соціальний діалог, такий майданчик, як НТСЕР, дає можливість прийняти збалансовані рішення. Особливо в умовах економічної кризи, багато в чому спричиненої об’єктивними чинниками, а також відсутністю державних стратегій і програм по мінімізації їх негативних наслідків», - підсумували на засіданні.