
Президент України повідомив, що на засіданні Ставки Верховного головнокомандувача обговорювали відкриття нових ліній виробництва зброї та боєприпасів в Україні.
Напередодні Український союз промисловців і підприємців, Антикризовий штаб стійкості економіки в умовах воєнного стану, аналітичні інституції, включаючи Центральний науково-дослідний інститут озброєння та військової техніки Збройних Сил України, НАНУ – підготували відповідні пропозиції на Президента України щодо необхідних кроків по запуску серійного виробництва зброї, спецтехніки та масштабування їх зразків.
У висновках ділової та експертної спільноти йшлося, що по нинішнім показникам фінансування на 2024 рік, необхідне підсилення завантаження потужностей нашого ОПК.
В Україні виробляються дрони, розпочатий випуск артилерійських снарядів. Втім, актуальне саме масове виробництво. Те ж саме стосується і патронних заводів. А це основні «розхідники» у веденні бойових дій, яких потрібно дуже і дуже багато.
«Боєприпаси критично необхідні на фронті, тому ці речі ми маємо виробляти в Україні - як суттєве доповнення до підтримки від міжнародної коаліції», - наголосив президент УСПП, голова Антикризового штабу Анатолій Кінах.
Лідер ділової спільноти зазначив, що для стабільного серійного виробництва потрібне замовлення від держави, розраховане на 2-3 роки наперед, а також відповідні цільові програми, які передбачають доступність кредитів для підприємств ОПК, вчасну оплату поставленої ними продукції.
В Кабміні повинна бути відповідальна особа на рівні віце-прем’єр міністра з розвитку оборонно-промислового комплексу, виробництва ОВТ, яка би і координувала державно-приватне партнерство, залучення іноземних інвестицій та виробників в цій царині.
Тож в УСПП, Антикризовому штабі вважають обговорення цих речей на Ставці Верховного головнокомандувача важливим кроком для активізації процесів власного виробництва боєприпасів, необхідних Силам оборони України.
Неурядові, наукові та ділові організації продовжуватимуть обєднувати зусилля по імплементації відповідної стратегії збільшення виробництва зброї та спецтехніки в Україні, масштабування зразків, які ефективно зарекомендували себе на полі бою.