
Європейське екологічне мито СВАМ, яке вже починає діяти в ЄС, є частиною інтеграції України в європейський і світовий простір. Але зважаючи на кризовий стан нашої економіки, його запровадження не може бути одномоментним, тому держава має працювати над тим, щоб донести це до наших партнерів. Таке переконання висловив президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах в коментарі ЗМІ.
"СВАМ для нас — дуже серйозний іспит. У тому числі іспит на нашу спроможність вести переговори, переконувати наших партнерів, у даному випадку ЄС, що стандарти і регламенти не можуть бути одномоментно введені в економіку, яка знаходиться в дуже кризовому стані. Ці вимоги повинні бути адаптовані до реальних умов, і на цій основі мають формуватися у тому числі відповідні перехідні періоди", - наголосив лідер ділової спільноти.
Він попередив: якщо СВАМ буде запроваджено для України одномоментно, ми ризикуємо втратити і зовнішні ринки, і деякі базові галузі.
"Наш гірничо-металургійний комплекс знаходиться в дуже кризовому стані і втратив багато виробничих активів через повномасштабну війну. Необхідність імпортувати коксівне вугілля також збільшує собівартість нашої продукції, і вона стає неконкурентоздатною", - пояснив А.Кінах.
Президент УСПП наголосив, що держава має розробляти державні цільові програми, мета яких – збереження і розвиток галузей, які мають стратегічно важливе значення не тільки з точки зору притоку валюти, яка нам необхідна, але й для відновлення держави.
"Для того, щоб відновити мільйони квадратних метрів житла, транспортну та енергетичну інфраструктуру, необхідні величезні обсяги металопродукції. І якщо ми втратимо цю галузь, то ми будемо просто змушені в черговий раз імпортувати ту продукцію, яку ми можемо виробляти самі. І це необхідно в комплексі доводити до наших європейських партнерів", - резюмував А.Кінах.
За матеріалами УНІАН