Зброя та санкції, а тоді дипломатія: як світ може допомогти Україні подолати російського агресора

Facebook Поділитись
Зброя та санкції, а тоді дипломатія: як світ може допомогти Україні подолати російського агресора

Обраний президент США Дональд Трамп привселюдно пообіцяв завершити війну в Україні та заявив про намір негайно контактувати з російським диктатором.  

“Майбутній характер перемовин та їхній вплив на глобальну безпеку залежатиме від того, наскільки інтереси України будуть враховані в цьому процесі”, - переконаний президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах.

Ділові кола виступають за системні дії в економіці задля підвищення її стійкості та самодостатності. Це є “домашнім завданням” самої України. Сюди належить зміцнення енергетичного сектору, підтримка національного виробника, відновлення інфраструктури та залучення інвестицій. Також вкрай важливим є серійне виробництво ОПК, його швидкий перехід на стандарти НАТО та держав-членів Альянсу.

Чому принцип "про Україну — з Україною" є ключовим?

Принцип "про Україну — з Україною" має стати непорушною основою будь-яких дипломатичних ініціатив. Повномасштабна війна, розв’язана росією, безпосередньо зачіпає суверенітет і територіальну цілісність України. Тому жодні домовленості не можуть бути укладені без прямої участі української сторони. Історія свідчить, що рішення, прийняті без повного урахування позиції країни, яка є об’єктом агресії, зазвичай не приносять стійкого миру.

Українська дипломатія має активізувати зусилля для забезпечення підтримки союзників у напрямку тиску на економіку рф, руйнування її нафтогазової економічної “подушки”. Важливо, аби Сполучені Штати та країни ЄС залишалися непохитними в своєму підході до захисту міжнародного права та суверенітету України.

Роль тиску на росію

Росія продовжує вести агресивну війну, незважаючи на значні втрати. Тому міжнародний тиск на Кремль має бути посилений через запровадження нових обмежень проти ключових секторів російської економіки, включаючи енергетику (нафта, газ) та фінанси.

Водночас слід збільшувати кількість поставок Україні сучасних систем озброєння, включаючи артилерію, засоби протиповітряної оборони та ракети великої дальності. Потрібне прискорення кооперації з країнами НАТО для спільного виробництва боєприпасів і ремонту техніки безпосередньо на території України.

Паралельно завданням дипломатії, діаспори України є проведення інформаційних кампаній, які демонструють злочини росії та її військових по всьому світу, з тим, щоб наша підтримка не слабшала і не залежала від політичної конюнктури в країнах-партнерах. 

Як це вплине на переговори?

Поєднання дипломатичних, економічних і військових важелів тиску може значно прискорити переговорний процес. Росія змушена буде сідати за стіл перемовин, якщо зрозуміє, що її економіка і військовий потенціал виснажуються. Водночас підтримка України має залишатися непохитною, аби гарантувати її сильну позицію під час будь-яких дискусій.

Україна також має ініціювати нові формати переговорів, які включатимуть не лише традиційних союзників, але й країни, що вагаються у своїй позиції щодо російської агресії. Залучення нових партнерів допоможе зміцнити міжнародну коаліцію проти Кремля.

Заява Дональда Трампа є нагадуванням про те, наскільки важливою є чітка та активна дипломатична робота України. Тільки через посилення міжнародного тиску на росію, збільшення військової допомоги та забезпечення принципу "про Україну — з Україною" можна досягти справедливого та тривалого миру. Українські дипломати мають діяти на випередження, зміцнюючи підтримку партнерів.