Зменшення вимог до обсягу імпорту електроенергії для уникнення відключень підтримає бізнес

Facebook Поділитись
Зменшення вимог до обсягу імпорту електроенергії для уникнення відключень підтримає  бізнес

Рішення Уряду щодо незастосування графіків відключення світла для бізнесу, який імпортуватиме 60% і більше електроенергії для власних потреб, а не 80%, як це було раніше - є важливим кроком для підтримки економіки в умовах воєнного стану. Цей підхід сприятиме збереженню робочих місць, оптимізації витрат бізнесу та забезпеченню безперебійності виробничих процесів.

Нагадаємо, Кабмін ухвалив рішення (постанова №1342), що бізнес не вимикатимуть від електроенергії за умови, що він імпортує понад 60% від загального обсягу споживання на відповідну годину або якщо не менше 60% електроенергії забезпечується власним виробництвом.

Варто зазначити, що це рішення прийнято на пропозицію Антикризового штабу стійкості економіки в умовах воєнного стану, який діє під егідою Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП). Штаб активно працює над тим, щоб забезпечити стійкість і самодостатність економіки в умовах війни, конкурентоспроможність вітчизняних підприємств і створити умови для збереження виробничого потенціалу країни.

"Ми неодноразово наголошували, що необхідність імпортувати 80% електроенергії створювала додатковий фінансовий тиск на бізнес і могла негативно вплинути на його конкурентоспроможність. Уряд почув наші аргументи, і тепер у промислових підприємств є більше можливостей для планування стабільної роботи навіть у складних умовах," – зазначив президент УСПП, голова Антикризового штабу Анатолій Кінах.

УСПП висловлює вдячність за врахування позиції бізнесу і готовий до подальших спільних дій задля забезпечення енергетичної стабільності та підтримки економіки країни.

Зокрема, чимало проблем потрібно вирішити на шляху розвитку мережі розподіленої генерації, ВДЕ тощо.

«Довгий час ми фіксували забюрократизованість процедур приєднання суб’єктів підприємництва-виробників власної енергії до мереж. Неодноразово спілкувалися про це із Урядом та НКРЕКП – як щодо внесення змін в нормативні акти, так і щодо більш швидкої та ефективної комунікації із бізнесом. Деякі питання вирішуються, але нам потрібен прозорий, чіткий процес, що займатиме дні, а не тижні чи місяці», - наголосили в Антикризовому штабі.

Експерти звернули увагу і на складнощі з фінансуванням. Банківські установи вважають проєкти з ВДЕ такими, що мають високі ризики з реалізації. При цьому вони готові рефінансувати вже реалізовані проєкти, введені до експлуатації.

«В цілому економіка України потребує збільшення кредитування, цей рівень у нас – найнижчий в Європі, всього 15% від ВВП. Енергетичні, інфраструктурні, проєкти з відбудови – мають бути в пріоритеті», - переконаний Анатолій Кінах.

Антикризовий штаб продовжує моніторити ситуацію та перебуває в постійних комунікаціях із підприємцями, промисловцями, науковими центрами, парламентом, РНБОУ та Урядом.