
Звернення
До учасників Антикризової ради громадських організацій, УСПП щодо проведення он-лайн конференції
«Як мінімізувати наслідки епідемії COVID-19»
Шановні колеги!
Антикризова рада громадських організацій, УСПП, ООРУ, промисловці, підприємців та роботодавці вважають карантинні заходи, які запроваджені Президентом, урядом України, органами місцевого самоврядування з метою протидії поширення хвороби COVID-19, вчасними та невідкладними. Ми не можемо легковажно поставитися до такої надзвичайної загрози для здоров’я українців, щось упустити в найважливішій справі захисту їх життя.
Однак є кілька проблем, які нас надзвичайно турбують. Перш за все, це наслідки для економіки навіть не самої епідемії, а введення надзвичайного стану. З приводу передчасності зупинки більшості нестратегічних підприємств вже висловилися представники інших ділових об’єднань.
Очевидно, що зупинка виробництв і компаній призведе до того, що мільйони людей втратять роботу, а бюджет – велику частину доходів, які так потрібні в боротьбі з коронавірусом. Виникнуть небажані соціальні наслідки – не маючи збережень та втративши засоби до існування, люди можуть вдатися до крайнощів, вийти на вулиці. Такому сценарію треба рішуче запобігти.
Інша проблема – це зміни в роботі закладів охорони здоров’я, які сьогодні створили таку ситуацію: до епідемії система ще не готова, в звичайному режимі вже не працює. Це, на наш погляд, небезпечно розширює «базу» коронавірусу.
В нашому середовищі працює багато кризових менеджерів, фахівців, практиків, яким не раз і не два доводилося виводити виробництва з кризи. Вони можуть дати владі дуже слушні професійні поради. Ми плануємо в УСПП найближчим часом ( про її дату ми повідомимо окремо) провести он-лайн конференцію і обговорити з вами пропозиції до центральних та місцевих органів влади щодо посилення боротьби з коронавірусом, необхідності в даних обставинах ухвалення зважених та ефективних конкретних рішень.
Просимо вас за адресою ed@uspp.org.ua надіслати ваші пропозиції, зауваження, спостереження:
– як зберегти економіку?
– як допомогти медицині?
В кінцевому документі ми обов’язково доведемо до вищих органів влади вимогу про те, що структурована ділова спільнота має бути щодня залучена до розробки планів і дій з зменшення впливу епідемії на економіку, боротьби з коронавірусом як всесвітньою небезпекою; що рішення державного рівня мають ухвалюватися лише після обговорення з бізнесом.
Саме роботодавці, як і держава, несуть відповідальність за життя, здоров’я та добробут мільйонів наших працівників, тому мають впливати на ухвалення найважливіших рішень з цих питань.