Український союз промисловців і підприємців визначив головні теми початку 2010 року. Це поглиблення нормативної бази саморегулюючих організацій, вдосконалення професійної, інженерної та управлінської освіти, недопущення зростання акцизів на бензин та дизельне пальне, збільшення терміну повернення валютної виручки для експортерів, всебічний захист підприємницької діяльності, запобігання посиленню тиску на неї тощо. Рішення про таке було прийняте під час робочої наради з підбиття підсумків роботи УСПП та Громадської антикризової ради.
Як наголосили учасники засідання, в країні відчувається подальше економічне падіння. Втрачено третину промислового виробництва, в 3,5 разів зріс державний борг, відбувається зниження рівня інвестицій в економіку країни, знижаються фінансові результати діяльності підприємств.
«Єдине, що може протистояти руйнівним тенденціям в економіці, це консолідація ділової громади всієї України та консолідація членів Українського союзу промисловців і підприємців, що дозволить ще більш наполегливо захищати права та інтереси бізнесу, сприяти створенню сприятливих умов для його діяльності. Якщо нашими зусиллями бізнес потроху почне «розігріватися», можна бути впевненими, що вихід з кризи відбувся», - переконаний Президент УСПП Анатолій Кінах.
Він звернув увагу на складні економічні обставини початку нового року: невисокий шанс увійти в 2010 рік з ухваленим бюджетом, негаразди банківської системи, які напередодні підтвердилися заявою уряду про наміри перенесення вкладів з «Надри» в «Родовід», нещодавній прогноз російського «Газпрому» про ціну на природній газ для українських підприємств у розмірі 300-310 доларів за тисячу кубометрів попри всі заяви уряду про вдачу українсько-російських газових угод тощо.
Промисловці назвали й успіхи своєї діяльності в 2009 році – налагодження серйозних зовнішньоекономічних контактів з такими країнами, яка Литва, Швейцарія, Саудівська Аравія; продовження робот Узгоджувальної групи УСПП –ДПАУ, практику судових позовів та чисельних звернень до президента країни, через яку вдалося дещо пом’якшити антипідприємницькі рішення уряду тощо.
Активісти УСПП домовилися у наступному році продовжити роботу з вдосконалення правового поля підприємницьких організацій, працювати над залученням інвестицій, робити вся для того, щоб запобігти посиленню фіскального та адміністративного тиску на бізнес.