Адміністративна реформа повинна забезпечити високу якість державного управління

Facebook Поділитись
Адміністративна реформа повинна забезпечити високу якість державного управління

Адміністративна реформа є вкрай актуальною для України, і це пов’язано не лише з наслідками соціально-економічної кризи, але  з  потребою  значно підвищити якість, професійність, відповідальність державного управління. Продовжуючи адміністративну реформу, необхідно в короткі терміни розробити положення, у якому б чітко були прописані функції системи усієї виконавчої влади. Потрібний оптимальний баланс адміністративних і функціональних методів, який має виключити ризиковане, ручне управління економікою, дублювання функцій й адміністративний тиск. На цьому наголошує президент УСПП, народний депутат, радник Президента України Анатолій Кінах.
Особливе завдання адміністративної реформи, за словами А. Кінаха, полягає у якості кадрової політики. От і Президент України В. Янукович поставив дуже актуальне завдання: оптимізувати структуру державного апарату та суттєво скоротити кількість чиновників.  У цьому контексті реформування владних структур є надзвичайно актуальним, оскільки Україна має подолати кризу інститутів влади, які за останні кілька років демонстрували свою неефективність та непрофесійність.
«Кадрова політика має базуватися виключно на принципах професіоналізму, порядності, надзвичайно високої відповідальності, відбуватися на основі прозорих конкурсів. Тільки так можна забезпечити найвищу якість управління державою. Кадрова робота не має перетворитися на розправу з неугодними, незручними для керівництва людьми, скорочення не можна робити механічно, без врахування людського фактору», - зауважив депутат.
На думку А. Кінаха, одним із найважливіших завдань є боротьба з корупцією в системі державної влади, а корупцією промислова спільнота вважає зрощування інтересів влади і криміналу. У цьому сенсі важливим кроком адмінреформи є внесення до Верховної ради главою держави  антикорупційного законопроекту. Парламентар переконаний у тому, що закон про боротьбу із корупцією є невід’ємною частиною адміністративної реформи, він має бути впроваджений прозоро, поширюватися на всіх без виключення.
«Лише якісна, високопрофесійна влада може забезпечити економічне зростання на основі рівноправних умов ведення бізнесу, сприятливого інвестиційного клімату, підвищити добробут людей та забезпечити нову якість життя. Запорукою ефективного реформування економіки є діалог із суспільством, бізнесом, експертним середовищем, громадськими організаціями. Розумна та досвідчена влада має це розуміти і бути в цьому зацікавлена», - резюмував президент УСПП.