Національна програма підготовки України до асоційованого членства в ЄЄ є невід’ємною частиною євроінтеграційного процесу

Facebook Поділитись
Національна програма підготовки України до асоційованого членства в ЄЄ є невід’ємною частиною євроінтеграційного процесу

Україні необхідна Національна програма підготовки до асоційованого членства в Європейському Союзі. Вона має передбачати проведення системних структурних реформ, вдосконалення судової й адміністративної системи, земельних відносин,  формування демократичних інститутів громадянського суспільства, а також створити належні умови для адаптації вітчизняної економіки до європейських вимог.  Про це на спільному брифінгу із депутатом Європарламенту, польським громадським діячем Павлом Залевські сказав президент УСПП, народний депутат, радник Президента України Анатолій Кінах.
За його словами, проект такої програми уже підготовлений групою українських і європейських експертів та направлений Президенту України В. Януковичу з проханням врахувати їх у реальному процесі наближення країни до асоційованого членства й створення зони вільної торгівлі з ЄС.
«Така програма є невід’ємною частиною інтеграційного процесу в ЄС, вона має містити певний алгоритм впровадження стандартів європейського життя в Україні й покликана сприяти якнайшвидшому досягненню українських євроінтеграційних прагнень. Ми повинні виробити із Європою спільний план дій, без подвійних стандартів, політичного підтексту, на основі національних інтересів нашої країни та економічного патріотизму», - підкреслив А. Кінах.
Він також поінформував про те, що найближчим часом у Верховній Раді України буде створено робочу групу, до якої увійдуть депутати з різних фракцій, яка візьме на себе координуючі функції в контексті адаптації законодавства України до стандартів ЄС.  Також заплановано підписання угоди про співпрацю між Міністерством аграрної політики України та Міністерством сільського господарства Польщі, в рамках якого польські експерти допомагатимуть якомога швидше та ефективніше привести сільськогосподарський сектор нашої країни до європейських  вимог.
У свою чергу, депутат Європарламенту від Громадянської платформи Польщі Павло Залевські наголосив, що Україна знаходиться у щоденному полі зору Європи. «Скажу відверто: в Європі Україна позиціонується не як звичайна країна, а як стратегічний для ЄС партнер. І в Євросоюзі, і в Європарламенті є багато прибічників України, які поділяють її євроінтеграційні прагнення. Польща є найактивнішим лобістом українських інтересів. Тому ми повинні максимально ефективно використати період головування Польщі в Євросоюзі наступного року для того, щоб пришвидшити набуття асоційованого членства вашої країни та підписати угоду про зону вільної торгівлі», - сказав П. Залевські.