За корупційні діяння мають відповідати всі, незалежно від посадового чи родинного статусу

Facebook Поділитись
За корупційні діяння мають відповідати всі, незалежно від посадового чи родинного статусу

Антикорупційний законопроект, внесений Президентом України В. Януковичем у парламент, передбачає створення загальнонаціонального бюро розслідувань корупційних діянь. Цей орган контролюватиме дії чиновників вищого ешелону влади та може розпочати свою діяльність вже  після прийняття закону «Про  засади запобігання та протидії корупції в Україні». Про в ефірі радіо «Свобода» заявив народний депутат, член Антикорупційного комітету, президент УСПП Анатолій Кінах.
«Масштаби корупції в Україні безпрецедентні, рівень тіньової економіки зашкалює за 60%, мільярди гривень знаходяться за межами бюджету, які не беруть участь у  розвитку життєдіяльності суспільства та країни в цілому. Ці питання треба вирішувати негайно, бо вони по суті блокують наш подальший розвиток. Україна повинна досягнути того рівня правової демократичної держави, коли всі мають бути рівними перед законом, незалежно від посадового чи родинного статусу», - вважає А. Кінах.
Важливими нормами антикорупційного закону про засади запобігання та протидії корупції в Україні, за словами політика, має стати  значне розширення кола можновладців, які підлягають під дію антикорупційного законодавства (включаючи членів Вищої Ради юстиції та Центральної виборчої комісії), зобов’язання державних службовців декларувати не лише доходи, але й свої видатки, заборона фінансування органів державної влади приватними структурами чи юридичними особами.
«За всі роки незалежності нашої країни не було жодного випадку,  коли б глава держави брав під особистий контроль та персональну відповідальність питання боротьби із корупцією. Про серйозність підходу до даної проблеми свідчить також заява лідера країни  В. Януковича про необхідність подальшого декларування доходів членів сімей та родичів сімей  високопосадовців.  Це значно підсилює боротьбу із корупцією, яка є не чим іншим, як  використанням службового становища для власного збагачення», - переконаний А. Кінах.
За його інформацією, Національний антикорупційний комітет при Президентові України  продовжує працювати над  стратегією протидії корупції,  втіленням її в життя. Він наголосив, що норму про звітування доходів і видатків родичів державних службовців варто внести до законопроекту, що готується до другого  читання, а сам закон прийняти в лютому 2011 року.  З метою максимального та ефективного доопрацювання пакету антикорупційний заходів та законів парламентар закликав усіх депутатів відкинути політичні протистояння та  спрямувати усі зусилля на викорінення корупції в Україні.