У новому 2012 році є над чим працювати

Facebook Поділитись
У новому 2012 році є над чим працювати

Якщо підсумовувати 2011 рік, то він  мав як  позитивні, так і негативні суспільно-політичні та соціально-економічні ознаки.  Ми змогли переломити негативну тенденцію розвитку економіки, завершити переговорний процес з ЄС та зміцнили розуміння необхідності підвищення рівня та якості життя людей у відповідність до європейських стандартів. Таку думку в ході круглого столу «Політичні підсумки 2011 року» висловив президент УСПП, народний депутат, радник президента України Анатолій Кінах.

За його словами, дуже важливо, що Україна змогла подолати ту негативну тенденцію свого економічного розвитку, яка спостерігалася у 2008-2009 роках, коли ВВП країни впав на мінус 15%, а промисловість – 22%. «За результатами 2011 року ми очікуємо ріст ВВП на рівні 5%, зростання промисловості  – 7-8%. Але варто відмітити, що поки показники зростання економіки суттєво не впливають на рівень доходів людей, їх платоспроможність і більш ефективні результати, пов’язані з діловою й інвестиційною активністю України. Тому роботу у цьому напрямі необхідно підсилити у наступному році», - переконаний політик.

На думку А. Кінаха, в суспільно-політичному плані 2011 рік ознаменувався дуже важливою подією для України – завершенням переговорного процесу з Європейським союзом, що підтвердили результати грудневого саміту Україна-ЄЄ. Сторони, за його словами, звірили текст Угоди про асоціацію і зону вільної торгівлі як в політичній, так і економічній частині, і зараз вона готується до парафування. «Один із головних підсумків цього року пов’язаний з тим, що ми послідовно поглиблюємо розуміння незворотності української євроінтеграції,   яка, безумовно, не суперечить бажанню України розвивати економічне партнерство з країнами пострадянського простору», - зауважив політик.

 На думку Анатолія Кінаха, 2012 рік , зважаючи на загострення ситуації на світових економічних ринках, буде доволі не простим для України.  «До 50% ВВП нашої держави формують експортери, тому зниження попиту на традиційний українських експорт, перш за все, на продукцію хімічної, металургійної галузі та агропромислового комплексу, матиме негативний вплив на внутрішню ситуацію в Україні, особливо враховуючи дуже низький рівень платоспроможності внутрішнього ринку», - вважає народний депутат.

У цьому контексті А. Кінах наголосив на неприпустимості повтору системних помилок, пов’язаних в основному з несконсолідованістю гілок влади та політикуму. Всі зусилля, на переконання політика, у наступному році мають бути спрямовані на підвищення ділової активності, підтримку підприємництва, створення нових робочих місць, вироблення сучасних механізмів захисту внутрішнього ринку та максимальне використання членства України  в СОТ для просування національних товарів і послуг.

«Ще одне завдання на 2012 рік – проведення чесних, прозорих парламентських виборів. Враховуючи той факт, що закон про вибори проголосований спільно з опозицією, потрібно об’єднувати  зусилля для того, що вибори пройшли чесним, демократичним шляхом, дали змогу підвищити рівень та якість влади в нашій державі», - резюмував А. Кінах.