
Систему соціального захисту в Україні треба терміново вдосконалювати, і тут мають працювати такі механізми, як адресність соціальної допомоги, інвентаризація соціальних пільг, ретельність і продуманість соціальної політики. Таку думку в ефірі 5 каналу висловив президент УСПП, народний депутат України Анатолій Кінах.
Він нагадав, що в бюджеті-2012 рівень соціальних витрат залишився не зменшеним, при цьому існує механізм їх корегування відповідно до росту інфляції. Однак це не означає, що цей рівень є достатнім, і треба докласти значних зусиль, щоб у в році, що наближається, проводити гідну соціальну політику.
«В уряду для цього є механізми та повноваження, якими слід вміло користуватися. І тут найважливішими стають постійний діалог с суспільством, відкритість і прозорість дій, намагання того, щоб люди розуміли суть реформ, що впроваджуються. Якщо йдеться про такі вразливі категорії населення, як чорнобильці, афганці, багатодітні сім’ї, самотні матері, то жодної зміни щодо їх соціальної підтримки не може бути без широкого діалогу, зворотного зв’язку, погоджених заходів», - переконаний А.Кінах.
Ще впровадження пенсійної реформи довело: якщо б на етапах підготовки законопроекту, його первісного обговорення в парламенті відбувся повномасштабний зворотній діалог, сприйняття людьми необхідних змін було б більш схвальним, супроводжувалося б зростанням довіри до влади. В усьому, що стосується соціальної політики, потрібні обережність, адресний підхід, дії за принципом «не нашкодь».
«Зараз, в умовах стриманого бюджету, такий діалог є абсолютно необхідним. До речі, цього вимагає й президент України В.Янукович. Відкритість і чесність соціальної політики викличуть розуміння і підтримку; підкилимність, спроби обмежувати там, де обмежень бути вже не може, призведуть лише до непорозуміння, соціального протистояння і протестних виступів», - наголосив президент УСПП.
Отже, будь-які зміни соціальної політики мають право на існування лише тоді, коли їх ініціатори попередньо порадилися з людьми.