
Керч – це унікальне місто, якому цьогоріч виповнюється 2612 років. Це одне з найстаріших місць у світі, яке вирізняється своєю історію й культурою. Місто динамічно розвивається, в кращу сторону міняється його інфраструктура, благоустрій, докладаються зусилля з збереження історичних будівель, пам’яток архітектури. Про це під час зустрічі з колективом місцевого морського рибного порту, працівниками медичної й освітньої галузей, органами місцевого самоврядування заявив президент УСПП, народний депутат України Анатолій Кінах.
В той час, за його словами, потенціал Керчі залишається не до кінця розкритим, є ще над чим працювати, зокрема, над розвитком туризму, курортів, рекреаційних установ, над промисловими, транспортними й транзитними можливостями міста.
«За останні кілька місяців нам в парламенті вдалося прийняти дуже хорошу базу для подальшого зростання тих напрямків, які мають пряме відношення до Керчі. Десять днів тому, за підтримки президента, затверджений закон про державну підтримку суднобудування, який сприятиме відновленню дуже важливих стратегічних напрямки нашої економіки. Готується також програма розвитку морського народногосподарського комплексу. Україна входить у першу десятку держав, здатних проектувати і будувати сучасні судна і кораблі, володіє розвиненою морською інфраструктурою. І ми повинні це розвивати, в тому числі – статус національного перевізника. Формування замовлень на судна на внутрішньому ринку – це дуже важливий напрямок, який має відношення до Керчі, включаючи рибодобувний флот, який ми, на жаль, за ці складні двадцять років втратили», – зауважив А. Кінах.
Крім того, за словами лідера промислово-підприємницької спільноти, економічному розвиту міста сприятиме реалізація на його території масштабного українсько-казахського проекту з будівництва газового терміналу, що здійснюється в рамках державно-приватного партнерства задля проведення диверсифікації поставок енергоносіїв. «Поруч з терміналом буде побудована велика кількість інфраструктурних об’єктів – пристані, дороги тощо. Все це вкрай важливо і необхідно з огляду на необхідність розвитку підвищення енергоефективності держави, реалізації транспортного потенціалу. Україні потрібні довгострокові програми та стратегії розвитку, які додадуть вітчизняній промисловості нового імпульсу, сприятимуть підвищенню платоспроможності і ємності внутрішнього ринку, добробуту наших громадян», – резюмував президент УСПП.