В УСПП визначили кращий студентський інвестиційний проект

Facebook Поділитись
В УСПП визначили кращий студентський інвестиційний проект

В УСПП визначили кращий студентський інвестиційний проект

В УСПП підбили підсумки ІІ Всеукраїнського студентського конкурсу інвестиційних проектів, який проводиться спільно з кафедрою економіки  підприємства економічного факультету Київського національного університету ім. Т.Шевченка.  Журі у складі підприємців та науковців відібрало до фіналу роботи семи учасників, а перемогли – три проекти:  «З  виробництва комбікорму на основі переробки відходів виробництва спирту», «З екологізації підприємства» та  «Розвиток ринку зеленого туризму в Полтавський області».

  «Символічно, що фінал нашого конкурсу відбувається за кілька днів до підписання економічної частини угоди з ЄС. Принципово, щоб одночасно  з інтеграцією України до європейського простору, наша держава розвивалася, була конкурентоздатною і нас знали не лише у світі не лише як сировинну базу – по обсягах металу, руди, добрив, а і по наукоємній, інтелектуальній, з високою доданою вартістю продукції. А це можливо буде лише тоді, коли економіка постійно модернізується», – заявив у вступному слові до учасників зібрання президент УСПП і голова парламентського об’єднання «Економічний розвиток» Анатолій Кінах.

 За його словами, зараз розвиток економіки гальмує надзвичайно низька продуктивність праці (в 3-4 рази нижча за середню у світі), велика енергоємність виробництва вища, моральна зношеність виробничих потужностей  - до  60-65%.

  «Протидія корупції, якісна регуляторна політика, захист прав власності – це ті показники, які гарантують можливість розвитку країни, її інвестиційний клімат. Основні інвестиції у світі –  приватні. І вони надходять лише в ті країни, де держава формує цивілізовані стандарти роботи бізнесу. А Україні почасти буває навіть і таке, що інвестиції є, а достойного проекту під них – немає. Тож наш конкурс має частково виправити цю ситуацію», - вважає Кінах.

Мета конкурсу, започаткованого  минулого року, виявити  талановиту, цілеспрямовану молодь, яка у перспективі поповнить кадровий резерв підприємств;  а також дати сигнал інвесторам про існування в Україні потужного ідейно-ресурсного потенціалу.  Переможці конкурсу отримали грамоти та грошові премії.  

Довідка про переможців конкурсу:

1 місце: Проект «З виробництва комбікорму на основі переробки відходів виробництва спирту». Проект описує виробництво сухої спиртової барди на основі вторинної переробки відходів етилового спирту. Автори: студенти ІІІ курсу КНУ ім.Т.Шевченка Харченко Надія, Козуб Богдана, Антонюк Богдан. 

2 місце: Проект «Solis» - шлях екологізації підприємства». Побудований на основі ідеї встановлення автономних сонячних електростанцій на підприємствах, що дало б змогу знизити витрати на енергоресурси. Автори: студенти V курсу НТУУ «КПІ» Ткачук Маряна, Омельченко Анна.

3 місце: Проект «Розвиток ринку зеленого туризму в Полтавський області». Заснований на практичних рекомендаціях щодо диверсифікації напрямків діяльності лісового господарства. Автори: студенти ІV курсу Полтавського Національного технічного університету ім. Ю.Кондратюка  Данько Ігор, Гоєнко Олександра, Гребець Вячеслав.