
Промислова спільнота країни, Антикризова рада громадських організацій вимагає від парламенту та уряду звернути особливу увагу на розвиток малого бізнесу. В ситуації, коли число переміщених з зони бойових дій складає близько півтора мільйона людей, коли через економічну кризу та втрату традиційних ринків зупиняються промислові гіганти, державна підтримка самозайнятості має стати пріоритетним напрямком діяльності влади, бо саме таким чином люди мають можливість забезпечити себе роботою та засобами для існування, саме таким чином знижується соціальна напруга у суспільстві. Про таке йшлося на розширеному засіданні Антикризової ради громадських організацій та правління УСПП нещодавно в Харкові.
«Ми в УСПП маємо чисельні сигнали, який тиск йде на малий бізнес, навіть на бізнес-переселенців із Донецької і Луганської областей. Люди замучені перевірками та штрафами, крім того, категорично не сприймають наміри обмежити спрощену систему оподаткування. Переконаний, що зараз наступив час, коли можновладці не мають права розглядати малий бізнес лише як джерело податків, оскільки це, в першу чергу, джерело самозайнятості», – наголошує президент УСПП Анатолій Кінах.
Нині, за офіційними даними, малий, середній бізнес – це 70 відсотків податкових надходжень, це сегмент, де працює 7,5 мільйонів найнятих осіб та 2 мільйони само зайнятих. Саме тому усі зусилля держави мають бути зосереджені на створенні сприятливих умов для розвитку, а не вичавлюванні останніх соків з підприємців.
Промислова спільнота вимагає ще раз повернутися до питання перевірок. За даними Державної регуляторної служби, чинний мораторій скоротив їх кількість на 85 %, але він не торкається фіскальних перевірок. Особливо гостро стоїть це питання для бізнесу з зони АТО. Колеги з Луганської регіональної ТПП інформують, що підприємствам, що через певний період повернулися до роботи за українським законодавством, фіскальна служба виставляє усі борги – ПДВ, податок на прибуток, на землю тощо, і ні про які розстрочки, списання боргів не йдеться. Таке ставлення до підприємців, які ризикують своїм фізичним життям, але залишаються патріотами держави, є просто неприпустимим.
На думку представників Антикризової ради громадських організацій та УСПП, бізнесу треба повернути багатомільярдну заборгованість з ПДВ. Розуміючи неможливість зробити це в найкоротші строки, бізнес наполягає на інформації, коли і в якому вигляді його «кровні» кошти будуть повернені в прозорому вигляді.
«Наголошую на принциповій вимозі бізнесу – ухвалити закон щодо персональної відповідальності усіх службових осіб, які мають право перевіряти, штрафувати та накладати на бізнес будь-які санкції. Ситуація, коли підприємець апріорі оголошується винним, несе фінансові збитки, інколи попадає під вплив кримінального кодексу, а перевіряючий, податківець, митник у випадку помилки або здирництва не ризикує нічим, є вкрай неприйнятною. Держслужбовці, які працюють з бізнесом, мають персонально відповідати за збитки та недоотриманий прибуток своїм гаманцем і усім майном. Ми підтримуємо ініціативу Комітету промислової політики та підприємництва ВРУ щодо реєстрації та розгляду на засіданні парламенту відповідного законопроекту», – зауважив Анатолій Кінах.
Не можна забувати, переконані в УСПП, що малий бізнес є не просто джерелом доходів бюджету та інструментом зайнятості, він є основою середнього класу, який забезпечує державі стабільність та процвітання, гарантує їй демократичний напрямок розвитку.