Ділова спільнота вимагає від влади рішучих дій щодо виходу з кризи та впровадження сучасної промислової політики

Facebook Поділитись
Ділова спільнота вимагає від влади рішучих дій щодо виходу з  кризи та впровадження сучасної  промислової політики

Виїзне розширене засідання Антикризової ради громадських організацій України та Правління Українського союзу промисловців і підприємців, яке відбулося 25 вересня в Харкові, обговорило хід виконання Антикризової програми спільних дій влади і бізнесу,  розвиток підприємництва та відновлення промислового комплексу Харківщини, проблеми   підприємництва в регіонах, що межують із зоною проведення АТО. 

«Фактором, який безумовно поглибить  політичну стабільність в країні, буде  найкращою агітацією за державність та територіальну цілісність, викличе зростання патріотизму людей, стане  ефективно працююча економіка. Владі у рівноправному взаємовідповідальному партнерстві з діловою громадою треба зробити все, щоб вже найближчим часом зупинити руйнівні кризові тенденції, перевести господарський комплекс на рейки сталого розвитку», – наголосив голова Антикризової ради громадських організацій, президент УСПП Анатолій Кінах. 

Заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Марк Беккер, характеризуючи економічну ситуацію в області, зупинився на важливості програмної підтримки машинобудівного комплексу, який має тут величезний потенціал. Голова регіонального відділення УСПП Олег Іл’ютко висловив стурбованість, що через агресію на сході в області повністю помінялась економічна модель, постало завдання переорієнтації експорту на інші зовнішні ринки. Старі підходи зжили себе, потрібна нова промислова політика та посилені комунікації бізнесу. Відомий вчений та громадський діяч Володимир Семиноженко наполягав на прискореному освоєнні нових продуктів і технологій, які зможуть країні забезпечити конкурентоспроможність на зовнішніх ринках,  необхідності посиленої державної підтримки сучасних наукових розробок, ІТ-сфери.

За словами президента УСПП А.Кінаха, нинішня економічна ситуація в країні не свідчить про подолання кризових явищ та переходу  до сталого розвитку. Падіння реального ВВП у ІІ кварталі 2015 року  становить  майже 14,6% порівняно з відповідним періодом 2014 р. Відбувається подальше скорочення обсягів промислового виробництва (–18%),  будівництва (– 26,7%).

Сьогоднішній моніторинг реалізації положень Антикризової програми вказує на те, що останнім часом суттєвих позитивних зрушень не відбулося. Не забезпечено належного захисту прав власності, не зменшується тиск на суб’єкти господарювання  з боку регуляторних і контролюючих органів.

Учасники Антикризової ради громадських організацій, правління УСПП висловилися за посилення   роботи з реалізації  Антикризової програми, поставили вимогу перед вищим керівництвом  держави поглибити  комунікації з бізнесом, виходячи з того, що  в контексті величезних ризиків, з якими стикнулася наша країна, консолідація всіх відповідальних, прагматичних, патріотичних сил має принципове значення. Ухвалено рішення доповнити Антикризову програму відповідно до потреб часу.

Відбулася серйозна розмова щодо розвитку промислового потенціалу Харківщини, яка, попри падіння промислового виробництва,  все ще  утримує   достатньо високі позиції у міжнародних рейтингах конкурентоспроможності за показниками здатності до інновацій, якості науково-дослідницьких інституцій, кооперації наукових і виробничих структур, розвитку освіти, наявності науковців та інженерів. Потрібні лише сконцентровані системні дії держави та бізнесу для виходу з кризи, реалізації нашого величезного  економічного потенціалу. Пролунали пропозиції щодо створення в області за галузевим принципом потужних інтегрованих науково-виробничих структур,  заснування  інноваційного кластеру хімічної промисловості тощо.

Вперше у Харкові ділова спільнота обговорила проблеми підприємництва в регіонах АТО і таких,  що   межують із зоною проведенняАТО. Учасники дискусії наголосили, що нині дуже ускладнена робота підприємств, які мали сталі коопераційні  зв’язки з партнерами, що знаходяться на території під контролем сепаратистів (  добувна,  переробна промисловість).  Обмеженою є  спроможність переміщених підприємців самостійно забезпечувати переведення бізнесу на контрольовані території, реалізовувати подальшу господарську діяльність через брак  фінансів, основних фондів.  З тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції до інших регіонів переселено понад 1млн осіб. Вони потребують роботи та засобів для існування.

Для створення сприятливих умов  діяльності «ризикованого» бізнесу промислова спільнота вважає за доцільне  продовжити до кінця 2016 року дії мораторіюна проведення планових та позапланових перевірок суб’єктів господарювання, прийняти загальнодержавну програму розвитку кредитування малого та середнього бізнесу, розробити програму зайнятості передусім за рахунок відновлення інфраструктурних об’єктів в Донецькій області через значну кількість внутрішньо переміщених осіб.

Розширене засідання Антикризової ради громадських організацій та правління УСПП ухвалило низьку рішень, які будуть спрямовані до вищого керівництва держави.