
Україна має послідовно реалізовувати стратегію реалізації національних зовнішньоекономічних та політичних інтересів шляхом інтеграції в ЄС. Повне відкриття ринків із західними партнерами – це величезні можливості для українського підприємництва, промисловості та й громадянського суспільства. Навіть ті ризики, які пов’язані із потребою швидкої адаптації до більш конкурентних умов, сертифікації продукції, виготовлення товарів із високою наукоємною складовою тощо, несуть в собі позитив: нарешті потреба модернізації – економіки в цілому та виробництва зокрема – стала невідкладною. Це і має стати відправним пунктом і поштовхом до загальносистемного розвитку країни. Таку думку висловив президент УСПП, голова Антикризової ради громадських організацій в інтерв’ю Українському радіо.
«Україна долає нині безпрецедентні ризики, аналогів яких не було – потрібно захищати територіальну цілісність, прискорено адаптуватися до європейських стандартів, долати кризові явища в економіці. Перемогти у таких випробуваннях можуть тільки економічно розвинені країни. Підприємницьке середовище, неурядові структури вже на своєму рівні працюють над цими завданням. УСПП та Антикризова рада громадських організацій наполегливо закликають владу консолідуватися, залучити громадськість і бізнес до спільної роботи – над податковою реформою, покращенням валютного регулювання, створення держпрограм для сучасної промислової політики, диверсифікації експорту», – відзначив Анатолій Кінах.
Він наголосив, що випробування для країни – російська агресія, економічна рецесія – допомогли все ж об’єднати зусилля багатьох громадських структур, змінити ментальну складову українців.
«Люди починають розуміти, що є країна, її національні інтереси, які потрібно захищати кожному на своєму рівні», – зазначив президент УСПП.
За ним, інтеграція в ЄС і зокрема відкриття європейських ринків стали виразником цих самих інтересів. Лідер ділової спільноти наголосив, що український вибір в даному випадку – не політичний момент, а цілком очевидна необхідність.
«Порівняйте: ЄС нам давало в 2012-1014 рр. до 30% експорту (нині 35%). Але важливіше інше – 70% інвестицій та 40% критичного імпорту – сировини, технологій, комплектуючих. Для нас це головне джерело інвестицій та розвитку, модернізації економіки. З Росії надходило тільки 3-3,5% інвестицій. Тому наш економічний вибір – цілком свідомий. Ми рухаємося туди, де є шанс до розвитку. Вибір базується на стратегічних державних інтересах», – пояснив Анатолій Кінах.
«Для нас відкриваються великі можливості, пов’язані із європартнерами. Ми розуміємо ризики вільної торгівлі, але намагаємся краще приготуватися до цього. Адже кінцевою метою є модернізація економіки, зростання потенціалу та конкурентоспроможності», – пояснює голова Антикризової ради.
Також він відзначив, що зі свого боку Україні слід пришвидшитися із виконанням власного «домашнього» завдання: жорсткою боротьбою з корупцією, адаптацією до технічних регламентів і вимог Євросоюзу тощо.
« Стандартизуючись до вимог ЄС, ми будемо конкурентоспроможні на будь-яких ринках. Хіба ж не вигідно? УСПП наразі працює і над іншими завданнями: налагодження системного діалогу із структурами ЄС та європейським бізнесом. Зокрема, нещодавно ми домовилися із Європарламентом про спільний моніторинг процесів в рамках ЗВТ, щоб дотримуватися балансу інтересів обох сторін тощо», – розповів Анатолій Кінах.
Він закликав Президента України, парламент і уряд консолідовано працювати над тим, щоб досягти позитивних результатів, ведучи продуктивний діалог із громадськістю, максимально використовувати український внутрішній потенціал, щоб розвиватися.