Анатолій Кінах Об'єднання організацій роботодавців України

З ділових ЗМІ

Телеграф // ТУСИБ организовали ужин в честь нового посла Турции в Украине Ягмур Ахмета Гюльдере
Союз Промышленников и Предпринимателей Турции и Украины организовал ужин в честь…
UKRLIFE.TV // Экс-премьер Украины Кинах выразил беспокойство в связи с темпами строительства "Северного потока-2"
Темпы строительства "Северного потока-2" должны беспокоить Украину, поскольку…

№51 (Липень, 2018)

№51 (Липень, 2018)
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Ваш надійний партнер

Персоналії УСПП//Лише в об'єднанні могутня сила...

19.08.2011 00:08
Персоналії УСПП//Лише в об'єднанні могутня сила...

В ті далекі 90-ті, коли Україну оповила хвиля економічного падіння та масового безробіття, а державна влада сам-на-сам опинилася з проблемами соціально-економічного розвитку молодої незалежної країни, ділова громада як ніколи була сильною і згуртованою. Промисловці не могли і не бажали залишатися осторонь тих процесів, які відбувалися  на той час, адже серце боліло за майбутнє України, за подальшу долю вітчизняної промисловості і людей.

Так у середині 1991 року з’явилася Асоціація промисловості, будівництва, транспорту та зв’язку – перша в незалежній Україні бізнес-організація, яка взяла на себе функцію захисту прав та інтересів ділової громади, підтримки національного товаровиробника та просування його інтересів на зовнішні ринки. Очолював її Віктор Григорович Урчукін.

- Це були важкі часи, - пригадує Віктор Григорович. – Українська економіка не мала повного технологічного циклу через те, що була дуже залежною від економік  радянських республік. Замовлень не було, люди масово втрачали роботу, виїжджали у Польщу і Туреччину в пошуках працевлаштування. Здавалося б, виходу не існувало…. Але підприємницьке середовище не опускало рук, об’єднавшись в Асоціацію промисловості, будівництва, транспорту та зв’язку, намагалося всіма можливими шляхами з’єднати виробничі ланцюжки, знайти конкурентоспроможного споживача для своїх товарів.

Згодом, переконавшись в могутності сили громадських об’єднань,  промисловці вирішили  створити орган, який би  здійснював координацію всіх підприємств промислового сектору, спрямував зусилля на  підсилення експортної політики країни, підтримки національного товаровиробника.

Перейнявши досвід об’єднаної вже на той час Федеративної Республіки Німеччина та досвіт її промисловців, майже одноразово зі спробою  російських колег об’єднати промисловий сектор у єдину команду, у лютому 1992-го ділові кола України на базі Асоціації промисловості, будівництва, транспорту та зв’язку створили Всеукраїнську громадську організацію «Український союз промисловців і підприємців».

 «Ми керувалися принципом економічного патріотизму, досвідом наших німецьких колег, які створили дуже потужне об’єднання бізнесу – без політичної заангажованості, з чіткими, незмінними впродовж віків засадами національного відтінку, – яке фактично виконує в Німеччині функцію міністерства промисловості. Таким чином німецькі підприємці зуміли побудувати конструктивний діалог з владою, зробити так, щоб їх думка була вагомою у прийнятті важливих державних рішень. До прикладу, жодне засідання Союзу німецької промисловості не обходилося і досі не обходиться без канцлера ФРН Ангели Меркель», - говорить В.Урчукін.

 За задумом основоположників,  Союз мав стати локомотивом зростання українського експорту, координатором роботи суб’єктів господарювання промислового сектору та відповідальним за їх коопераційні зв’язки з країнами СНД.

Сьогодні, аналізуючи двадцятирічний розвиток нашої країни, пан Урчукін з сумом  робить висновок: Україна так і не спромоглася відновити повноцінну життєдіяльність своєї промисловості – тієї галузі, яка є основою прискореного розвитку економіки та країни в цілому. За роки незалежності втрачено цілі наукові школи, стратегічні для економіки підприємства, кадровий потенціал кооперації тощо.

Причиною такої «економічної деградації» він  називає безсистемність державної політики, суть якої полягає у поточному «проїданні» фінансових ресурсів та не вмінні працювати на перспективу. «Ефективних  системних підходів, комплексних планів у діях державних мужів за останні два десятки років не було. Переважали здебільшого політичні проекти, а про науково-технічних прогрес думати було нікому. От і дожилися, що сьогодні імпортуємо  ту продукцію, яку в змозі виробляти самі! Україна перетворилася на сировинний придаток розвинутого світу – експортуємо лише сировину, а імпортуємо готову технічно-складну продукцію», -  обурюється В. Урчукін.

Він переконаний: для того, щоб Україна досягнула промислового рівня розвитку Німеччини, потрібні довгострокові, високоефективні державні програми з підтримки вітчизняного експорту продукції з високою доданою вартістю – машинобудування, авіа- й суднобудування, енергозберігаючого обладнання тощо. Запас радянської міцності, яка поки тримає українську економіку за межами провалля, помалу вичерпується, говорить Віктор Григорович.  Тому потрібно невідкладно задіяти всі інноваційні підходи у структурній перебудові української економіки.

Роботі в УСПП Віктор Урчукін присвятив близько 5 років. Пригадуючи настрої, які тоді панували в кулуарах союзу, виокремлює дух економічної єдності, щире прагнення допомогти один одному, врятувати коопераційні зв’язки та перетворити УСПП на локомотив експортної політики держави.

З 1997 року і до сьогодні Віктор Григорович займається популяризацією туристичних принад України, має власну туристичну фірму «УкрІнтур». Кілька років тому відкрив у собі талант письменника – пиши книги, в основному про козацтво. Так він прагне  розкрити  історію своїх пращурів, які були козаками.

В. Урчукін є також автором десяти, незмінних впродовж віків, заповідей підприємця. «Бути прикладом для своїх колег, з якими ти працюєш; йти в ногу з часом, тобто постійно генерувати ідеї та розвивати інноваційне мислення; підвищувати свій юридичний статус, бо розкрита сьогодні тобою інформація, завтра може бути використана проти тебе; підтримувати своє та здоров’я своєї родини;  розвивати здатність до об’єднання, бо лише в об’єднанні могутня сила з якою будуть рахуватися» – ось головні принципи, які Віктор Урчукін вважає надзвичайно важливими для успішної підприємницької діяльності та яких дотримується сам. А ще серед його власних життєвих принципів – чесність, вічна тяга до науки та готовність завжди прийти на допомогу.

Напередодні нашого славного ювілею, Віктор Григорович, якого по праву можна назвати основоположником Союзу, бажає УСПП незламності духу, незгасимої ділової енергії, мужності та наполегливості у відстоюванні національних інтересів власного товаровиробника та зміцненні коопераційних зв’язків в середині нашої держави.  «Вірю, що Вам це під силу. Щиро Ваш – Віктор Урчукін».

 

5 причин стати членом УСПП

  • Члени УСПП можуть брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази бізнес-діяльності, запобігти впровадженню антипідприємницьких норм та правил.
  • Вам допоможуть налагодити стосунки з банківськими, науковими установами, виробничими, консалтинговими компаніями для розвитку власного бізнесу, запропонують новий перспективний напрямок діяльності на стику галузей.
  • Члени УСПП можуть брати участь у роботі міжнародних бізнес-форумів, діяльності двосторонніх міжурядових комісій.
  • УСПП пропонує своїм членам систему корпоративної безпеки, яка допоможе у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, захистить від бюрократичного тиску та свавілля.
  • Ви увійдете в атмосферу соціально відповідального бізнесу, зможете усвідомити необхідність позитивного впливу вашої компанії на суспільство та навколишнє середовище.