Президент УСПП - Анатолій Кирилович Кінах

Народився 1954 року,  вищу освіту здобув у Ленінградському кораблебудівному інституті. 

Kinakh

Незабаром після закінчення  приїжджає до Миколаєва, де працює на заводі «Океан».  У 1990 році дванадцятитисячний колектив заводу «Океан» висунув його кандидатом у народні депутати, і  Анатолій Кінах обирається до Верховної Ради – першого законодавчого органу незалежної України.

У 1992 році А.К.Кінаха було призначено представником Президента України на Миколаївщині. А ще за два роки понад 70% земляків віддали свої голоси за його обрання головою обласної Ради народних депутатів і обласного виконавчого комітету.

Навесні 1995 року сорокарічному голові Миколаївської області запропонували обійняти посаду Віце-прем’єр-міністра України з питань промислової політики.

У березні 1998 року політик вдруге обирається депутатом Верховної Ради України за виборчим округом Миколаївської області. Деякий час А.Кінах очолював Комітет з питань промислової політики. За його ініціативою було підготовлено та прийнято закон про експеримент в гірничо-металургійному комплексі, який допоміг галузі вийти з кризи.

Приділяючи значну увагу розвитку соціального партнерства в Україні, у 1998 році Анатолій Кирилович ініціює створення Конфедерації роботодавців України та очолює її координаційну раду. У 2002 році її правонаступником стає Федерація роботодавців України, головою якої ділова спільнота знов обирає Анатолій Кінаха. За його ініціативи готується та ухвалюється закон «Про організації роботодавців України». Нині він очолює загальнонаціональне Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ).

У 1999 році – призначається Першим віце-прем’єр-міністром України. Анатолій Кирилович працював майже на всіх щаблях державного управління. В різні часи він був Міністром економіки, Віце-прем’єр-міністром, Першим Віце-прем’єр-міністром. Але піку кар’єри державного службовця досяг у травні 2001 – тоді Верховна Рада підтримала кандидатуру Анатолія Кириловича Кінаха на посаду Прем’єр-міністра України.

Уряд Анатолія Кінаха впроваджував стратегію, спрямовану на підвищення платоспроможності внутрішнього ринку, вдосконалення експортної політики, розвиток економіки та промисловості.

Восени 2005-го Анатолій Кінах приступає до роботи секретарем Ради національної безпеки і оборони України. Його головною справою на цьому посту стає розробка та ухвалення Стратегії національної безпеки України – системного документу комплексної глибокої аналітики, який за роки незалежності України зроблено вперше.

Навряд чи знайдеться в новітній українській історії багато людей, яким судилося стати народними депутатами українського парламенту шість  разів поспіль. Анатолій Кінах – один з них.

Вочевидь, лише унікальний досвід державницької діяльності привів Анатолія Кінаха до глибокого переконання, що влада сама собою не є всесильною.  Вона має спиратися на активне і розвинуте громадське суспільство – корпоративні, фахові, молодіжні та інші організації та об’єднання. Саме тому розбудові системи партнерства з органами державної влади як центрального, так і регіонального рівнів Анатолій Кирилович присвятив свою роботу в УСПП.

Український союз промисловців і підприємців Анатолій Кінах очолює з 1997 року, відтоді як багатотисячна промислово-підприємницька спільнота на Всеукраїнському з’їзді обрала його своїм президентом.

Під його керівництвом УСПП заявляє про себе як структуру, яка готова активно долучатися до створення сприятливого законодавчого поля. Велику увагу приділяє президент УСПП налагодженню постійних комунікацій з міжнародними об’єднаннями підприємців і промисловців.

Невипадково у 1997 році президента УСПП вибрали першим віце-президентом Міжнародного конгресу промисловців і підприємців – громадської організації, яка була створена у 1992 році і об’єднує національні організації промисловців і підприємців 23 країн. А.Кінах головував у Раді МКПП.

Він сповідує ідею розбудови структурованого громадянського суспільства, консолідованої роботи громадських організацій заради розвитку країни – очолює Антикризову раду громадських організацій, об’єднання близько ста профільних структур бізнесу, які намагаються напрацювати дієві заходи  щодо виходу економіки з кризи, подальшого сталого розвитку; є членом  Наглядової ради Національного форуму «Трансформація України», який напрацьовує Стратегію трансформації держави  на основі довгострокової мети приєднання до Євросоюзу та невідкладних перетворень в країні.

Анатолій Кінах має багато державних нагород та відзнак, в тому числі міжнародного статусу, в тому числі  Орден Командорського Хреста Литовської республіки.  Нагороджений Орденом князя Ярослава Мудрого IV та V ступенів, Орденом «За заслуги» III ступеня.