Анатолій Кінах Об'єднання організацій роботодавців України

З ділових ЗМІ

УНІАН // Atlantic Council: українську гривню чекають серйозні проблеми без траншу МВФ
Експерти допускають, що без грошей фонду українську валюту чекає девальвація…
МЕРТ // Мінекономрозвитку та ОДА створять мережу Центрів підтримки підприємництва
Мінекономрозвитку розпочало роботу з обласними державними адміністраціями щодо…

Про нас пишуть

112.ua Анатолій Кінах: Без мобілізації всієї країни Україну можуть взяти "голими руками"
Ситуация не разрешиться в течение месяца-двух, мы должны быть готовы к очень…

№50 (Березень, 2018)

№50 (Березень, 2018)
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Ваш надійний партнер

Промисловці сподіваються на співпрацю із НБУ щодо здешевлення кредитних ресурсів

12.04.2018 12:04
Промисловці сподіваються на співпрацю із НБУ щодо здешевлення кредитних ресурсів

В УСПП ініціюють більш практичне співробітництво із Національним банком, що нещодавно отримав нового керівника. Головними проблемами промисловці вважають здешевлення кредитних ресурсів для бізнесу, укріплення національної валюти та подальшу валютну лібералізацію. В союзі напостоюють назапочаткуванніробочих зустріч бізнесу ізНБУ, спільному засіданні за участі уряду, профільних комітетів парламенту, експертів з обговорення доступу до фінансових ресурсів тощо. Про це йшлося на засіданні Правління УСПП.

Головні завдання промисловці вбачають в укріпленні гривні та притоку валюти в країну. Як відомо, це відбувається завдяки експорту та інвестиціям, котрих нині дуже мало.

«Питання не тільки в тому, що ми експортуємо сировину –  сама інфраструктура економіки України така, яка абсолютно суперечить  нашим національним інтересам. Для того, щоб засіяти, зібрати урожай, наприклад, необхідно по імпорту закупити мінімум 90% нафтопродуктів, 70% міндобрив, засобів захисту рослин, мінімум 60-70% сільгоспмашин. Та валюта, яку отримують українські експортери, аграрії, виснажуючи українські чорноземи, потім знову ж йде  за межі України. Це також потрібно виправляти за рахунок сучасної та системної промислової політики», – підкреслив президент УСПП Анатолій Кінах.

В УСПП переконані, що ситуацію необхідно змінювати на законодавчому рівні і формувати реальну політику валютної лібералізації, яка дає можливість ефективно працювати експортерам. У даному контексті промисловці підтримують законопроект «Про валюту» та виступають за його прийняття в стислі терміни.

«Гривня пройшла великий риф виплат по зовнішнім боргам. Наступний буде восени, який також буде певним випробовуванням»,  – зазначив голова коордради Українського кредитно-банківського союзу Борис Соболєв.

Іншим наріжним питанням є діяльність Експортно-кредитного агентства та, як наслідок, здешевлення кредитних ресурсів. ЕКА має знижувати ризики експорту, сприяти зменшуванню  вартості  кредитних ресурсів.  Нагадаємо, агентство мало би  працювати вже рік тому.

«У нас встановилася дуже потужна співпраця з Радою НБУ, ще правління буде оновлено і також буде працювати на міцну, потужну гривню. Тяганина, яка влаштована керівництвом МЕРТ, привела до затримки запуску ЕКА. УСПП, ТПП і всі наші організації, які захищають українського виробника і споживача, повинні вимагати ефективної роботи ЕКА і довести  цю справу до результату. Я дуже сподіваюся,  що цього року ми зможемо мати перші експортні гарантії», – зазначив Борис Соболєв.

В союзі мають надію провести вищезазначені робочі зустрічі з керівництвом НБУ, парламентарями, урядовцями вже найближчим часом.

5 причин стати членом УСПП

  • Члени УСПП можуть брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази бізнес-діяльності, запобігти впровадженню антипідприємницьких норм та правил.
  • Вам допоможуть налагодити стосунки з банківськими, науковими установами, виробничими, консалтинговими компаніями для розвитку власного бізнесу, запропонують новий перспективний напрямок діяльності на стику галузей.
  • Члени УСПП можуть брати участь у роботі міжнародних бізнес-форумів, діяльності двосторонніх міжурядових комісій.
  • УСПП пропонує своїм членам систему корпоративної безпеки, яка допоможе у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, захистить від бюрократичного тиску та свавілля.
  • Ви увійдете в атмосферу соціально відповідального бізнесу, зможете усвідомити необхідність позитивного впливу вашої компанії на суспільство та навколишнє середовище.