Лютий 1992
Близько ста промислових організацій, підприємств і структур заснували Український союз промисловців і підприємців. Влада зрозуміла, що потребує професійних консультацій, узгодження болючих для промисловості та підприємництва питань.
1992
В країні рівень інфляції 2000%. Промисловці взялися з’єднати наново розірвані виробничі ланцюжки, зберегти трудові колективи, вибудувати основу для економічного відновлення. УСПП напостоював на розробці державних програм підтримки національного товаровиробника, промислового розвитку.
1993
Організація налічує вже 2082 колективних члени та більше 300 тисяч індивідуальних членів. У 18 областях відкриті регіональні асоціації або відділення Союзу. Представники союзу сформували Раду промисловців і підприємців при Президентові України. УСПП затвердив Програму з реалізації соціально-економічних реформ в Україні.
1997
Багатотисячне промислово-підприємницьке співтовариство на Всеукраїнському з’їзді обирає Анатолія Кінаха президентом УСПП. Союз вдається до реформаторських ініціатив, законів і законодавчих актів, які розробляються за участю провідних українських юристів, економістів, науковців, представників реального сектора економіки.
1998
Запрацювала система рамкових угод з органами державної влади. Паритетні умови співпраці передбачені угодами з Кабінетом Міністрів України, Фондом державного майна, Державною податковою службою України, Міністерством закордонних справ, Антимонопольним комітетом і т.д. Завдяки такій системі УСПП має можливість без бюрократичних перешкод дати відповідь на кожне звернення підприємців.
Така практика продовжилася і коли А.Кінах був призначений першим віце-прем’єр-міністром, надалі Прем’єр-міністром, міністром економіки, перебував у парламенті 6 скликань.
1998
УСПП став ініціатором створення Конфедерації роботодавців України, що стало початком консолідації цього руху.
Далі поруч із УСПП виникло Об’єднання організацій роботодавців України, до якої увійшли промислові, будівельні, транспортні, металургійні, хімічні, комерційні та інші структури. Роботодавці послідовно лобіювали розвиток в Україні соціального діалогу, реалізацію Генеральних угод з урядом, як це прийнято в міжнародному законодавстві. Такі зусилля підтримали міжнародні партнери – ООН, Міжнародна організація праці та ін.
1992-2000
Українські промисловців і підприємці започаткували співпрацю із Світовим банком, UNIDO (Організацією об’єднаних націй з промислового розвитку), ЄБРР, Глобальним договором ООН, USAID (Агенцією США з міжнародного розвитку), UNDP (Програмою розвитку ООН), ОБСЄ, МВФ.
2014
УСПП виступив ініціатором створення Антикризової ради громадських організацій України та розробки «Платформи економічного патріотизму», до якої долучилися понад 100 авторів – провідних економістів, асоціацій тощо. Документ було передано до українського уряду та парламенту.
Для захисту інтересів бізнесу разом із іншими стейкхолдерами було засновано Офіс бізнес-омбудсмена.
Старт роботи започаткованих УСПП ділових рад. Під егідою союзу створені та успішно діють ділові ради Україна-Литва, Україна-Білорусь, Україна-Лівія, Україна-Молдова, Україна-Латвія. За весь час відкрито 28 представництв за кордоном – в Греції, Південній Кореї, Канаді, ЄС, на Близькому Сході тощо. Керівництво УСПП на регулярній основі проводить робочі зустрічі із дипломатичним корпусом в Україні, а також послами України за кордоном.
2021
Президент УСПП Анатолій Кінах згідно із Указом Президента України очолив єдиний майданчик для соціального діалогу уряду, роботодавців і профспілок – Національну тристоронню соціально-економічну раду.
2022
У складі УСПП - 25 регіональних відділень, 28 міжнародних представництв, 39 комісій з різних питань. До членів УСПП входять найкращі підприємства України, лідери своїх галузей, такі, як ДП «Антонов», ДП НВКГ «Зоря – Машпроект», ПАТ «Оболонь», ПАТ «Фармак», ТОВ «ДЕЛЬТА ВІЛМАР СНД» тощо. Укладено угоди про співпрацю з 75 діловими організаціями інших країн, проведено десятки бізнес-форумів.
Діловий союз продовжує свою активну роботу – до його лав приєднуються все нові члени, а коло партнерів – внутрішніх і закордонних – продовжує зростати. 30-річчя – лише початок шляху до нашої мети – виведення української економіки на пряму сталого зростання, піднесення добробуту держави та громадян.