30 років
на захисті інтересів українського бізнесу

Приєднатися до команди

Чого ми досягли

Сотрудники

понад

300 +

пропозицій
до законодавчих ініціатив

Проекты

об'єднуємо

80

% ВВП країни

Опыт

працює

28

представництв за кордоном

Опыт

більше

5000

публікацій та інтерв’ю
щороку

Рука бізнесу має бути на пульсі того, що відбувається в державі. Тільки спільними діями промисловців, підприємців і роботодавців, влади, експертів нам вдастся перетворити Україну на процвітаючу європейську державу з сильною економікою. Нам є чим пишатися і на що опиратися: технології, талановиті кадри, родюча земля

Анатолій Кінах, президент УСПП

УСПП сповідує принцип економічного патріотизму. Головними завданнями ми вбачаємо розвиток національного виробництва, особливо наукоємних галузей – авіапрому, судно-, машинобудування та ін., створення робочих місць в країні, проведення послідовної експортної експансії на ринки Європи, Азії, Америки, Африки.

Ключовим механізмом тут є консолідація зусиль із іншими знаними діловими об’єднаннями, урядовими і міжнародними партнерами. Ми пишаємося тим, що за останні роки нам вдалося домогтися:

  • Створення і повноцінного функціонування Міністерства стратегічних галузей промисловості;
  • Прийняття законопроєкту №3739 про локалізацію виробництва;
  • Ухвалення державної програми розвитку авіапромисловості до 20230 року, перше з часів незалежності замовлення літаків у компанії «Антонов» для потреб української армії;
  • Відновлення діяльності єдиного майданчику для соціального діалогу – Національної тристоронньої соціально-економічної ради;
  • Запуску Бюро економічної безпеки на противагу податкової міліції, що має покінчити із незаконними перевірками бізнесу, «масками-шоу» тощо;
  • Відкриття Офісу бізнес-омбудсмена – разом із національними та міжнародними стейкхолдерами, партнерами;
  • Повноцінного запуску Експортно-кредитного агентства;
  • Спрощення приєднання бізнесу і інвесторів до енергомереж;
  • Створення при УСПП Центру декарбонізації.

Наші проєкти

УСПП робить ставку на інновації в українському бізнесі і промисловості. На наше переконання, тут існує величезний потенціал для модернізації економіки, більш ефективного залучення гартових ресурсів з ЄС, адаптації технічних стандартів і регламентів до європейських і міжнародних в цілому. Тому за останні 2 роки УСПП зосередився на проєктах із зеленої енергетики, енергомодернізації, розбудові інфраструктури, навчанні українського бізнесу із використанням практичного досвіду, накопиченого в країнах Балтії, Ізраїлі, США.

32323 Реконструкція школи в Авдіївці

На Донеччині успішно завершився проєкт реконструкції школи №2 в Авдіївці. Кошти на нього виділило МЗС Литви (1 млн. євро). Навчальний заклад відчинив свої двері для школярів 1 вересня 2021 року. Партнером ініціативи виступив УСПП. Також діловий союз звернувся до Сейму Литви з пропозицією продовжити проєкт модернізації соціальної, освітньої інфраструктури на прифронтових територіях. Делегація Сейму разом з литовськими дипломатами вже провели робочу зустріч із УСПП.

32333 Хакатон вугледобувних міст

УСПП разом із Хабом інновацій для міст СИНХРО ПРОСТІР провели Хакатон вугледобувних міст « Видобувай нові ідеї». Якщо коротко, то це змагання науковців, інженерів, архітекторів, дизайнерів, урбаністів та екологів, які на виході мають представити найкращий проєкт. Його мета – створення нових робочих місць, розвиток інфраструктури регіону та ін. Учасники представили 14 рішень для трансформації пілотних вугільних моно-міст - Миргород (Донецької області) та Червоноград (Львівської області). Церемонія нагородження пройшла у Верховній Раді України.

6344 Розвиток аудіовізуального сектору креативних індустрій

УСПП як партнер бере участь у міжнародному проєкті «Розвиток аудіовізуального сектору креативних індустрій (у форматі ознайомчих візитів)». Проєкт реалізується в рамках програми EU4Business – ініціативи Європейського Союзу для малого і середнього підприємництва. Проєкт присвячений питанням розвитку креативних індустрій, вдосконалення законодавства з авторського права, боротьба із піратством, підтримка жіночого підприємництва та компаній з сільської місцевості.

887973 Енергосервісні інструменти для промисловості

Український союз промисловців і підприємців давно шукає шляхи енергомодернізації для вітчизняної промисловості і бізнесу. Зокрема, об’єднав свої зусилля із Держенергоефективності України, закріпивши партнерство відповідним меморандумом. Промисловцями пропонується перейняти європейський досвід та впроваджувати енергосервісний інструмент ЕСКО. Діловий союз вдже провів низку семінарів і відео конференцій, виступивши медіаційною платформою між виконавцями послуг та місцевими органами влади, ОТГ, комунальними підприємствами. Прогнозується, що впровадження ЕСКО дасть економію коштів від 30 і до 70%.

43434 Національна стратегія оповіщення населення в НС

8 рік російської агресії актуалізував потребу модернізації системи оповіщення населення в надзвичайних ситуаціях. УСПП ініціював розробку Національної стратегії оповіщення населення в надзвичайних ситуаціях. Із пропозиціями на публічних заходах ділового союзу виступили представники Мінприроди, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Київської міськдержадміністрації, НВП «Радій» та ціла низка експертів, виробників тощо. УСПП організував низку візитів до ОТГ в різних регіонах України. Пропрозиції, аналітику передано урядовим структурам.

43434e-01 Ініціативи для молоді

Величезна увага приділяється освітнім питанням, вихованню молодого перспективного покоління українців. З даною метою за підтримки і організаційних заходів прес-аташе УСПП Марини Кінах щороку проводяться конкурси «Діти – гордість України», а також святкування Дня святого Миколая для дітей із прифронтових територій, дітей із ветеранських сімей, будинків-інтернатів тощо. Президент УСПП Анатолій Кінах на постійній основі виступає лектором у Школі помічника народного депутата – освітній ініціативі для майбутніх політиків і реформаторів.

Привітання

Наша історія

Лютий 1992

Близько ста промислових організацій, підприємств і структур заснували Український союз промисловців і підприємців. Влада зрозуміла, що потребує професійних консультацій, узгодження болючих для промисловості та підприємництва питань.

1992

В країні рівень інфляції 2000%. Промисловці взялися з’єднати наново розірвані виробничі ланцюжки, зберегти трудові колективи, вибудувати основу для економічного відновлення. УСПП напостоював на розробці державних програм підтримки національного товаровиробника, промислового розвитку.

1993

Організація налічує вже 2082 колективних члени та більше 300 тисяч індивідуальних членів. У 18 областях відкриті регіональні асоціації або відділення Союзу. Представники союзу сформували Раду промисловців і підприємців при Президентові України. УСПП затвердив Програму з реалізації соціально-економічних реформ в Україні.

1997

Багатотисячне промислово-підприємницьке співтовариство на Всеукраїнському з’їзді обирає Анатолія Кінаха президентом УСПП. Союз вдається до реформаторських ініціатив, законів і законодавчих актів, які розробляються за участю провідних українських юристів, економістів, науковців, представників реального сектора економіки.

1998

Запрацювала система рамкових угод з органами державної влади. Паритетні умови співпраці передбачені угодами з Кабінетом Міністрів України, Фондом державного майна, Державною податковою службою України, Міністерством закордонних справ, Антимонопольним комітетом і т.д. Завдяки такій системі УСПП має можливість без бюрократичних перешкод дати відповідь на кожне звернення підприємців.

Така практика продовжилася і коли А.Кінах був призначений першим віце-прем’єр-міністром, надалі Прем’єр-міністром, міністром економіки, перебував у парламенті 6 скликань.

1998

УСПП став ініціатором створення Конфедерації роботодавців України, що стало початком консолідації цього руху.

Далі поруч із УСПП виникло Об’єднання організацій роботодавців України, до якої увійшли промислові, будівельні, транспортні, металургійні, хімічні, комерційні та інші структури. Роботодавці послідовно лобіювали розвиток в Україні соціального діалогу, реалізацію Генеральних угод з урядом, як це прийнято в міжнародному законодавстві. Такі зусилля підтримали міжнародні партнери – ООН, Міжнародна організація праці та ін.

1992-2000

Українські промисловців і підприємці започаткували співпрацю із Світовим банком, UNIDO (Організацією об’єднаних націй з промислового розвитку), ЄБРР, Глобальним договором ООН, USAID (Агенцією США з міжнародного розвитку), UNDP (Програмою розвитку ООН), ОБСЄ, МВФ.

2014

УСПП виступив ініціатором створення Антикризової ради громадських організацій України та розробки «Платформи економічного патріотизму», до якої долучилися понад 100 авторів – провідних економістів, асоціацій тощо. Документ було передано до українського уряду та парламенту.

Для захисту інтересів бізнесу разом із іншими стейкхолдерами було засновано Офіс бізнес-омбудсмена.

Старт роботи започаткованих УСПП ділових рад. Під егідою союзу створені та успішно діють ділові ради Україна-Литва, Україна-Білорусь, Україна-Лівія, Україна-Молдова, Україна-Латвія. За весь час відкрито 28 представництв за кордоном – в Греції, Південній Кореї, Канаді, ЄС, на Близькому Сході тощо. Керівництво УСПП на регулярній основі проводить робочі зустрічі із дипломатичним корпусом в Україні, а також послами України за кордоном.

2021

Президент УСПП Анатолій Кінах згідно із Указом Президента України очолив єдиний майданчик для соціального діалогу уряду, роботодавців і профспілок – Національну тристоронню соціально-економічну раду.

2022

У складі УСПП - 25 регіональних відділень, 28 міжнародних представництв, 39 комісій з різних питань. До членів УСПП входять найкращі підприємства України, лідери своїх галузей, такі, як ДП «Антонов», ДП НВКГ «Зоря – Машпроект», ПАТ «Оболонь», ПАТ «Фармак», ТОВ «ДЕЛЬТА ВІЛМАР СНД» тощо. Укладено угоди про співпрацю з 75 діловими організаціями інших країн, проведено десятки бізнес-форумів.

Діловий союз продовжує свою активну роботу – до його лав приєднуються все нові члени, а коло партнерів – внутрішніх і закордонних – продовжує зростати. 30-річчя – лише початок шляху до нашої мети – виведення української економіки на пряму сталого зростання, піднесення добробуту держави та громадян.

Контакти

Український союз промисловців і підприємців

Центральний офіс

01001 м. Київ

вул. Хрещатик, 34

тел.+38 (044) 278-30-69, +38 (044) 536-96-41

E-mail: uspp@uspp.org.ua