Співпраця з країнами Балтії

УСПП із його більш  20-річним  досвідом міжнародної діяльності активно  впливає на  формування зовнішньоекономічної стратегії держави, осмислення місця України в глобальному світі. 

У 2014 р. Україна підписала Угоду про асоціацію з ЄС,  в тому ж році –   ратифікувала її в українському парламенті. З 1 січня 2016 року набере чинності зона вільної торгівлі з Євросоюзом, з квітня 2014 до кінця 2015 тривають автономні преференції в торгівлі ЄС з Україною.

До таких значних євроінтеграційних досягнень  УСПП доклав дуже серйозних зусиль. Ще у березні 2011 року народний депутат Анатолій Кінах став співголовою  міжфракційного депутатського об’єднання «Європейський вибір», у відповідь на підтримку євроінтеграції Україні в Європарламенті почала працювати спеціальна група друзів України. Обидві зосередилися на роботі з обміну інтеграційним досвідом, якісної адаптації законів України до вимог ЄС.

Кілька років УСПП віборював ухвалення Національної Програми адаптації української економіки до умов вільної торгівлі з ЄС (стандарти, технічні регламенти, модернізація). У грудні 2014 відбувся візит  делегації УСПП, представників ділових кіл України до  Європаламенту і Єврокомісії в Брюссель. Започатковано черговий етап комунікацій зі європейськими партнерами – підготовки конкретних програм модернізації,  економічного реформування,   нового типу діалогу між  бізнесом і владою, в тому числі – бізнес-об’єднаннями України і керівництвом Європарламенту,  Єврокомісії.

Наголошено на важливості вирішення прагматичних проблем, таких,  як допомога  в адаптації вітчизняного бізнесу до   умов вільної торгівлі з  ЄС у сфері технічних та санітарних стандартів, системах стандартизації та сертифікації ЄС та України,  створенні в Україні лабораторій, сертифікованих згідно з  вимогами ЄС та сучасних європейських сертифікаційних центрів.

В Брюсселі відбувся круглий стіл з представниками найпотужнішого в Європі ділового об’єднання  – BUSINESSEUROPE, де йшлося про можливості надання технічної допомоги Україні, реалізації інфраструктурних проектів у сфері енергоефективності, підтримки малого і середнього бізнесу, мікрокредитування, адаптації технічних регламентів, стандартизації, сертифікації.

Союз  активно працює  у польському напрямку, він є  партнером  Польсько-української господарської палати (співголови президент УСПП Анатолій Кінах та екс-прем’єр-міністр Польщі Лешек Міллер).  УСПП і Американсько-українська ділова рада координують зусилля  в сфері залучення інвестицій, реалізації енергозберігаючих технологій, прискорення ратифікації Кейптаунської конвенції (прийнята для розвитку фінансового лізингу).

При УСПП створено центр підтримки експорту, який допомагає вітчизняним промисловцям і підприємцям  знайти нові ринки збуту.

Працює два секторальних блоки: «Україна продовольча»  (компанії «Чумак», «АВК»)   і «Україна будівельна» ( компанії «ЕНРАН», «Граніт», AVT і «Електрофарфор»). Найближчим часом почнуть роботу ще два:  «Україна промислова» і «Зелені технології».

Центр підтримки експорту має розгалужені міжнародні контакти з італійськими, польськими, словенськими, австрійськими, німецькими та іншими дипломатичними та бізнес-структурами.  Ефективність його роботи  забезпечується тісним співробітництвом з офісами бізнес-об'єднань, з якими  УСПП укладені договори, прямими контактами з торговими мережами, генеральними підрядниками будівництв провідних країн світу, посольствами України за кордоном, а також іноземними представництвами в Україні, почесними консулами тощо. Триває  робота з просування українського експорту до Туркменістану, Азербайджану, Казахстану, США, Катару, Саудівської Аравії, Бразилії, Латвії, Литви, Ізраїлю, Іспанії, Швеції, Великобританії, Норвегії, Нідерландів, Канади, Нігерії, Південної Кореї.

Керівник центру підтримки бізнесу  – віце-президент УСПП Денис Красніков (+38 044) 272-02-46, krasnikov@uspp.org.ua

УСПП веде системну роботу з економізації зовнішньої політики України. Це підтверджують масштабні візити українських бізнес-делегацій у Китай, Японію, В’єтнам,  Сінгапур, Польщу, Грецію, Кубу, Бразилію, на Кіпр, інші країни в рамках офіційних візитів президента України, урядових делегацій.  УСПП направляє своїх представників до міжурядових комісій з питань співробітництва – постійно діючих структур,  які представляють  КМУ  в його відносинах з урядами інших країн, сприяють розширенню торговельно-економічного, науково-технічного співробітництва. Союз  організовує  прямі контакти  підприємців різних країн.  Така робота дозволяє розширювати ринки, залучати інвестиції, розбудовувати інноваційну складову економіки.

Взагалі ж Союзом укладено 155 міжнародних угод про співробітництво й партнерство, у тому числі з організаціями промисловців і підприємців Аргентини, Білорусі, Бельгії, Великобританії, Вірменії, Іспанії, Казахстану, Китаю, Кореї, Латвії, Чехії, Чилі, Японії. У 21 країні світу  відкриті міжнародні представництва  УСПП.

Українським союзом промисловців і підприємців і Конфедерацією промисловості Литви в квітні 2013р. була створена Українсько-литовська  ділова рада (паралельно в цей же час у Вільнюсі була заснована Литовсько-українська ділова рада). Ділові ради сприяють активізації ділового спілкування між Україною та Литвою, поліпшенню інвестиційного клімату,  наданню конкретної допомоги компаніям при підготовці та реалізації спільних проектів. Найважливішим для українських промисловців є унікальний досвід Литви у сфері європейської інтеграції, враховуючи, що шлях вступу до ЄС був пройдений Литвою зовсім недавно і практично з тих же стартових позицій,  в яких перебуває нині  Україна.

Основними напрямками діяльності Українсько-литовського ділової ради є:

  • енергоефективність, енергозбереження, альтернативні джерела енергії;
  • корпоративна безпека підприємств;
  • регіональне співробітництво;
  • виробництво екологічних добрив; виробництво екологічних виробів, упаковки, меблів;
  • виробництво екологічно безпечних систем водоочистки та водовідведення промислових і побутових стоків;
  • інвестиційні проекти;
  • спільне просування товарів на ринки третіх країн.

У жовтні 2014 в Києві відбулося ІV засідання Українсько-литовської та Литовсько-української ділових рад за участю бізнесменів двох країн, голів профільних асоціацій, голови представництва Європейської Комісії в Україні Яна Томбінского, посла Литви в Україні Пятраса Вайтєкунаса, представника Європейського економічного і соціального комітету Гінтараса Моркіса тощо. Працювали методичні секції з будівництва, машинобудування, альтернативної енергетики та туризму. Було підписано низку двосторонніх  документів.

Головою Українсько-литовської ділової ради є перший віце-президент УСПП Сергій Прохоров, голова Литовсько-української ділової ради –– президент АТ «Грігішкес» Гітаутас Пангоніс.

Департамент міжнародних зв’язків, тел.: 044 278-29-81, 536-96-42, e-mail: ved3@uspp.org.ua