Анатолій Кінах Об'єднання організацій роботодавців України

З ділових ЗМІ

Телеграф // ТУСИБ организовали ужин в честь нового посла Турции в Украине Ягмур Ахмета Гюльдере
Союз Промышленников и Предпринимателей Турции и Украины организовал ужин в честь…
UKRLIFE.TV // Экс-премьер Украины Кинах выразил беспокойство в связи с темпами строительства "Северного потока-2"
Темпы строительства "Северного потока-2" должны беспокоить Украину, поскольку…

№51 (Липень, 2018)

№51 (Липень, 2018)
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Ваш надійний партнер

Що означає для бізнесу введення в дію закону "Про валюту"? Який прогноз в цілому щодо його ефективності?

Андрій В.:
13.02.2019

Що означає для бізнесу введення в дію закону "Про валюту"? Який прогноз в цілому щодо його ефективності?
Що означає для бізнесу введення в дію закону
Відповідає експерт УСПП:

Закон «Про валюту», прийнятий минулоріч та який вступив в дію 7 лютого, безумовно, дещо покращує умови для бізнесу. Так, знижується норма обов'язкового продажу валютних надходжень бізнесом - з 50% до 30%, починаючи з 1 березня. Ця позиція – норми обов’язкового продажу валюти, а також граничний строк за експортно-імпортними контрактами завжди були спірними і підприємницьке середовище, ділові організації роками добивалися якщо хоч не скасування, так значного зниження першої і продовження другого. Тому прийняття і вже зараз введення в дію закону «Про валюту», яким, нагадаємо, скасовується валютний нагляд за експортно-імпортними операціями до 150 000 грн, дозволяється вільне використання рахунків юридичних осіб за кордоном тощо – працює на свободу руху капіталів і проведення валютних операцій.

Також скасовуються санкції у вигляді припинення зовнішньоекономічної діяльності за порушення строків розрахунків, що важливо, адже багато підприємств-експортерів працює за окремими контрактами із іноземними імпортерами, і не завжди вони мали змогу вкладатися у визначені в Україні терміни. Окрім того, компанії із тривалим циклом виробництва також страждали від такої умови та були не конкурентоздатними через це, втрачали подекуди перспективні контракти.

Поза тим, ділове середовище очікує і інших умов, які необхідні для розвитку та модернізації бізнесу – спрощення доступу до кредитів. Наразі ставка по кредитам в Україні є найдорожчою в Європі – 18% офіційна, та більше 20% в комерційних банках. Взяти зараз кредит для підприємця – це фактично підписатися на майбутнє банкрутство. Водночас, це один із основних шляхів поповнення обігових коштів, без яких ведення бізнесу неможливо. Це бар’єр №1 для підприємця та експортера, який необхідно вирішувати вже зараз.

Kомментарiв (0)
Дозволені теги: <b><i><br>Додати новий коментар:


5 причин стати членом УСПП

  • Члени УСПП можуть брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази бізнес-діяльності, запобігти впровадженню антипідприємницьких норм та правил.
  • Вам допоможуть налагодити стосунки з банківськими, науковими установами, виробничими, консалтинговими компаніями для розвитку власного бізнесу, запропонують новий перспективний напрямок діяльності на стику галузей.
  • Члени УСПП можуть брати участь у роботі міжнародних бізнес-форумів, діяльності двосторонніх міжурядових комісій.
  • УСПП пропонує своїм членам систему корпоративної безпеки, яка допоможе у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, захистить від бюрократичного тиску та свавілля.
  • Ви увійдете в атмосферу соціально відповідального бізнесу, зможете усвідомити необхідність позитивного впливу вашої компанії на суспільство та навколишнє середовище.