Анатолій Кінах Об'єднання організацій роботодавців України

З ділових ЗМІ

ЛIГАБiзнесIнформ // Роботодавці презентували ТОП-12 завдань з метою змін у економіці країни
5 лютого в Києві за участі провідних українських підприємців, керівників галузевих…

№51 (Липень, 2018)

№51 (Липень, 2018)
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Ваш надійний партнер

У Києві пройде Українсько-литовський бізнес-форум за участі президентів країн

14.09.2018 11:09
У Києві пройде Українсько-литовський бізнес-форум за участі президентів країн

Товарообіг із Литвою стабільно зростає: за останній рік він збільшився на 45%. Втім, країна-партнер цікава для українського бізнесу, громадянського суспільства і з точки зору передачі досвіду, консультацій по експорту, модернізації інфраструктури, впровадження енергозберігаючих технологій тощо. Саме за такими напрямками працюють двосторонні ділові ради, українську частину яких очолює перший віце-президент УСПП Сергій Прохоров. Литва переконана як в перспективності українських виробників, так і у вітчизняному ринку. Своєрідною «звіркою годинників» співпраці стали вже традиційні двосторонні бізнес-форуми, організовані УСПП та Конфедерацією промисловців Литви, участь в яких беруть і урядовці та президенти обох країн. Найближчий такий планується 7 грудня у Києві.

Його підготовка стала темою обговорення на зустрічі президента УСПП Анатолія Кінаха із міністром закордонних справ Литви Лінасом Лінкявічюсом.

Сторони відмітили успішність роботи  ділових рад, що призвело до зростання товарообігу та інвестицій. Так, взаємна торгівля перейшла прогнозовану межу в 1 млрд. доларів, що є позитивним сигналом. Ділові кола  обох країн прагнуть нарощувати її обсяги і надалі.  Серед пріоритетних сфер -  ІТ, біотехнології, транспорт, охорона навколишнього середовища, модернізація промисловості тощо.

Президент УСПП подякував партнерам за допомогу українським підприємцям в адаптації виробництв та продукції до євростандартів, в т. ч. екологічних. Цьому була присвячена низка семінарів в Херсоні, Одесі та Вільнюсі, що проходили за підтримки МЗС Литви. В рамках заключної частини таких семінарів українська делегація наразі ще перебуває у литовській столиці.

Ця тематика стане однією з провідних на майбутньому форумі в Києві, що відбудеться в рамках візиту президента Литви Далі Грибаускайте.

Також  було зазначено, що Литва активно підтримує ініціативу громадянського суспільства України щодо розроблення та реалізації стратегії трансформації країни. Нагадаємо, над цим працює Національний форум «Трансформація України» (НФТУ), до якого входять парламентарі, духовенство, бізнес, міжнародні експерти та ін. Свою підтримку вже висловили у Польщі та США, котрі готові допомагати консультативно.

Свого часу колишній прем'єр-міністр Литви, нині депутат сейму Андрюс Кубілюс став одним із натхненників та авторів так званого «плану Маршалла для України», що був офіційно схвалений Європейською народною партією. Йдеться про конкретні кроки з допомоги Україні модернізуватися.

Цей план, за задумом НФТУ, стане частиною економічного розділу стратегії, що готується вже невдовзі до презентації широкому загалу.

«Такий серйозний план як якісна перебудова та реформування України може бути реалізований лише шляхом консолідації суспільства та підтримки наших міжнародних партнерів, співпраці на конкретній основі», - сказав президент УСПП Анатолій Кінах.

Ці та інші питання включені до порядку денного форуму 7 грудня.

5 причин стати членом УСПП

  • Члени УСПП можуть брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази бізнес-діяльності, запобігти впровадженню антипідприємницьких норм та правил.
  • Вам допоможуть налагодити стосунки з банківськими, науковими установами, виробничими, консалтинговими компаніями для розвитку власного бізнесу, запропонують новий перспективний напрямок діяльності на стику галузей.
  • Члени УСПП можуть брати участь у роботі міжнародних бізнес-форумів, діяльності двосторонніх міжурядових комісій.
  • УСПП пропонує своїм членам систему корпоративної безпеки, яка допоможе у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, захистить від бюрократичного тиску та свавілля.
  • Ви увійдете в атмосферу соціально відповідального бізнесу, зможете усвідомити необхідність позитивного впливу вашої компанії на суспільство та навколишнє середовище.