Анатолій Кінах Об'єднання організацій роботодавців України

З ділових ЗМІ

УНІАН // Atlantic Council: українську гривню чекають серйозні проблеми без траншу МВФ
Експерти допускають, що без грошей фонду українську валюту чекає девальвація…
МЕРТ // Мінекономрозвитку та ОДА створять мережу Центрів підтримки підприємництва
Мінекономрозвитку розпочало роботу з обласними державними адміністраціями щодо…

Про нас пишуть

112.ua Анатолій Кінах: Без мобілізації всієї країни Україну можуть взяти "голими руками"
Ситуация не разрешиться в течение месяца-двух, мы должны быть готовы к очень…

№50 (Березень, 2018)

№50 (Березень, 2018)
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Ваш надійний партнер

У Вільнюсі відбудеться двосторонній економічний форум

07.12.2017 12:12
У  Вільнюсі відбудеться двосторонній економічний форум

Делегація українського бізнесу, очолювана президентом УСПП Анатолієм Кінахом, відбула до Вільнюса, де 8 грудня пройде ІІІ Українсько-литовський економічний форум. Захід відбудеться в рамках візиту глави держави П.Порошенка до Литви, вже традиційно у форумі  беруть участь президент Литви Даля Грибаускайте, велика кількість урядовців з обох країн, представники реального сектору економіки, малого та середнього бізнесу. Організаторами форуму виступають УСПП, Конфедерація промисловців Литви, Українсько-литовська та Литовсько-українська ділові ради.

Попередня двостороння зовнішньоекономічна  співпраця  дала змогу значно наростити український експорт до Литви – за офіційними даними, він зріс майже на 61% за 2016 рік та показує позитивну динаміку і в цьому році (прогноз +30%). Причому, мова йде про продукцію із доданою вартістю – техніку, меблі, фармацевтику тощо. Проведені форуми, а також десятки зустрічей ділових рад, В2В перемовин активізували і інвестиційну складову співпраці. Наразі підписано декілька десятків партнерських угод між компаніями,  в Україну зайшли литовські інвестори із конкретними проектами у сфері будівництва, водоочищення тощо. Так, на національному ринку працює близько 100  підприємств з литовським капіталом.

«Ми залучаємо литовських партнерів і до процесів освоєння грантових коштів ЄС в Україні. Місцеві органи влади, громадські організації тощо вибирають заледве половину тих можливостей, які пропонуються Євросоюзом. Декілька місяців тому завдяки спільним зусиллям із литовськими партнерами стартував пілотний проект по реконструкції водоочисних споруд на Одещині. Його метою є не лише модернізація інфраструктури, але й своєрідне «навчання» співпраці із донорськими організаціями», – зазначив президент УСПП  Анатолій Кінах.

На форумі говоритимуть про інвестування, відновлювану енергетику, розвиток бізнес-середовища та ринку праці. Заплановані змістовні виступи міністра енергетики Литви Ж.Вайчюнаса, віце-міністра іноземних справ Литви А.Ананавічюса,  президента асоціації Східного партнерства та інвестицій  Ю.Родевічюса, члена Сейму Литви Й.Ярутіса, голови Держенергоефективності С.Савчука, голови Державної служби з питань праці Р.Чернеги тощо. Кожна із панелей та сам захід в цілому завершиться В2В зустрічами, прямими перемовинами, підписанням контрактів.

Свою зацікавленість у співпраці вже висловили європейські компанії BOD Group (інвестування у проекти сонячних електростанцій у Херсонській та інших областях України), Respekto Grupė Ltd. (реалізація інвестиційних проектів в Україні – інфраструктурних, в сфері телекомунікацій, енергетики). Група компаній UAB «Imlitex Holdings» вже імпортує в Литву продукцію більше 6 вітчизняних компаній та шукає нових партнерів з України.

Під час форуму УСПП підпише меморандуми про співпрацю з Вільнюською ТПП, Вільнюським технічним університетом ім.Гедемінаса, Ювелірною палатою Литви тощо. Документи спрямовані на розширення обміну діловою інформацією, організацію прямих контактів між підприємцями, напрацювання та подання своїм урядам пропозицій по активізації двостороннього економіко-торгівельного співробітництва.  

5 причин стати членом УСПП

  • Члени УСПП можуть брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази бізнес-діяльності, запобігти впровадженню антипідприємницьких норм та правил.
  • Вам допоможуть налагодити стосунки з банківськими, науковими установами, виробничими, консалтинговими компаніями для розвитку власного бізнесу, запропонують новий перспективний напрямок діяльності на стику галузей.
  • Члени УСПП можуть брати участь у роботі міжнародних бізнес-форумів, діяльності двосторонніх міжурядових комісій.
  • УСПП пропонує своїм членам систему корпоративної безпеки, яка допоможе у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, захистить від бюрократичного тиску та свавілля.
  • Ви увійдете в атмосферу соціально відповідального бізнесу, зможете усвідомити необхідність позитивного впливу вашої компанії на суспільство та навколишнє середовище.