Анатолій Кінах Об'єднання організацій роботодавців України

З ділових ЗМІ

ЛIГАБiзнесIнформ // Роботодавці презентували ТОП-12 завдань з метою змін у економіці країни
5 лютого в Києві за участі провідних українських підприємців, керівників галузевих…

№51 (Липень, 2018)

№51 (Липень, 2018)
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Ваш надійний партнер

Учасники енергоринку запропонували Раді удосконалити аукціони для проектів з відновлювальних джерел енергії

11.10.2018 15:10
Учасники енергоринку запропонували Раді удосконалити аукціони для проектів з відновлювальних джерел енергії

Експерти та учасники енергоринку звернулися до профільного комітету Верховної Ради із пропозиціями щодо удосконалення аукціонної системи ВДЕ (відновлювальні джерела енергії). Остання може запрацювати після прийняття відповідного законопроекту про альтернативну енергетику №8449. Законопроект став результатом дослідження європейського досвіду у питаннях аукціонів та розробки відповідних концепцій для України. Свою оцінку раніше надала партнерська організація УСПП в ЄС – BUSINESSEUROPE, в яку входить більше 40 національних асоціацій підприємців Європи.

Пропозиції українського експертного кола та учасників ринку стосуються аукціонних надбавок до «зеленого тарифу», вдосконалення механізму їх проведення тощо.

Дані пропозиції, а також ситуація на ринку ВЕД обговорювалась в рамках круглого столу «Запровадження системи аукціонів для проектів з відновлюваних джерел енергії: врахування інтересів та підтримка українських підприємств та учасників ринку». Організаторами заходу є УСПП, Асоціація сонячної енергетики України  та Торгово-промислова палата України.

Перший віце-президент УСПП Сергій Прохоров наголосив, що ринок ВДЕ в Україні є дуже привабливим для інвесторів та має потенціал подальшого розвитку і нарощування капіталовкладень. За даними Держенергоефективності, у цю сферу вже зайшло 1,3 млрд. євро інвестицій, що є чи не найкращим показником по галузям в Україні. Наразі УСПП переймається законодавчим запровадженням механізмів  стимулювання вітчизняних підприємств до виробництва обладнання для ринку ВДЕ.

 «У 2015 році в нас було змінено законодавство в цій сфері, що дало хороші результати. Тоді ми проштовхували ці норми разом із УСПП, іншими діловими асоціаціями. «Зелений тариф», прив’язаний до євро, запровадження місцевої складової, вигідної для інвесторів тощо – все це пішло на користь. За три квартали цього року маємо 500 мегават введених потужностей. Тому переконувати про перспективу такої енергетики не треба – цифри говорять самі за себе», –  каже голова Держенергоефективності Сергій Савчук

Член правління литовської Global BOD Group Владас Сакалаускас підкреслив, що Україна робить свій внесок у розвиток сонячної та іншої відновлювальної енергії. Нагадаємо, нині для наземних сонячних електростанцій «зелений тариф» становить 15 євроцентів за кВт.  

«Ці гроші великі, але цим самим ви прогресуєте, з’являється масштаб економіки, розвиваються заводи, що виготовляють сонячні елементи, модулі. Ми раді, що Україна розуміє необхідність платити дорожче, щоб ВЕД розвивалися. Ті гроші, які вливаються в цю сферу, вливаються і в промисловість, здешевлюючи в подальшому виробництво», – підкреслив литовець.

Учасники круглого столу пропонують вводити систему аукціонів не раніше 2020 року з огляду на відсутність відпрацьованих механізмів їх проведення, а також встановити розмір банківської гарантії для його учасників на рівні 10 тис. дол. за мегават. Мінімальний поріг для участі в аукціоні – 20МВт для проектів сонячної енергетики, що дасть можливість реалізувати проекти більшої потужності в 2020-22 рр., у той час, як система аукціонів буде доопрацьовуватись.

«Стосовно зменшення зеленого тарифу з 2020 року – запровадити загальне зменшення на 20% від діючого сьогодні тарифу  для сонячних станцій. Є тенденція здешевлення комплектуючих, окрім того, наша позиція ґрунтується на фінансових показниках майбутніх проектів, значна частина з яких буде реалізовуватись у менш привабливих з точки зору інсоляції регіонах», – зазначено у пропозиціях.

Щодо надбавки до «зеленого тарифу» аукціонної ціни за рівні використання обладнання українського виробництва» 10% надбавки  – локалізація 30-50%, 15% надбавки – локалізація 50-70%, і 20% надбавки – локалізація більше 70%.

Експерти та представники ринку підтримали стимулювання виробництва електроенергії приватними домогосподарствами, підприємствами тощо, потужності яких не перевищують 500 кВт. На їх думку, така підтримка  розвиватиме розподілену генерацію в Україні.

Пропозиції будуть передані в Комітет ВРУ з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

5 причин стати членом УСПП

  • Члени УСПП можуть брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази бізнес-діяльності, запобігти впровадженню антипідприємницьких норм та правил.
  • Вам допоможуть налагодити стосунки з банківськими, науковими установами, виробничими, консалтинговими компаніями для розвитку власного бізнесу, запропонують новий перспективний напрямок діяльності на стику галузей.
  • Члени УСПП можуть брати участь у роботі міжнародних бізнес-форумів, діяльності двосторонніх міжурядових комісій.
  • УСПП пропонує своїм членам систему корпоративної безпеки, яка допоможе у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, захистить від бюрократичного тиску та свавілля.
  • Ви увійдете в атмосферу соціально відповідального бізнесу, зможете усвідомити необхідність позитивного впливу вашої компанії на суспільство та навколишнє середовище.