Анатолій Кінах Об'єднання організацій роботодавців України

З ділових ЗМІ

Hromadske // До кінця року ДФС перевірить майже 3 тисячі платників податків — Opendatabot
Державна фіскальна служба проведе 2865 перевірок платників податків до кінця…

№51 (Липень, 2018)

№51 (Липень, 2018)
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Ваш надійний партнер

Україна має рішуче позбутися «слави» корумпованої держави

07.08.2018 10:08
Україна має рішуче позбутися «слави» корумпованої держави

Про проблему корупції в Україні не говорить хіба що лінивий: періодично закордонні партнери та іноземні мас-медіа вказують на той факт, що ситуація в нас не покращується.  Не так давно представники Європарламенту визначили хабарництво як найбільшу загрозу вітчизняній економіці, а тепер німецьке видання  Süddeutschen Zeitung опублікувало розслідування, яке свідчить про масштабні збитки для України через всеохопну корупцію на митниці – $4,8 млрд. щороку. «Це більше, ніж десята частина державного доходу, та вдвічі більше, ніж Україна хоче позичити в МВФ, ЄС та Світового банку в 2018 році», - йдеться в даній статті.

В УСПП зазначають: інвестори не заходять із капіталовкладеннями саме через високий рівень корупції та недостатній захист прав власника. Окрім того, через таку «славу» важче знайти спільну мову із міжнародними кредиторами, адже, по суті, не вирішуючи проблему, країна просить грошей і далі.

Подібні публікації закордонних видань, хоч і викривають очевидні недоліки в українській економіці, не додають іміджу країни. І виходом із ситуації є лише жорстка робота із викорінення проблеми корупції.

«Захищеність приватної власності, чесне і прозоре ведення бізнесу, різноманітних процедур експорту-імпорту – ось основні очікування як національного підприємництва, так і інвесторів. До слова. відсутність останніх стримує зростання економіки та можливості швидкої модернізації ключових її галузей.  Якщо зараз ВВП коливається біля +2,5% в рік, то лише чітка і послідовна протидія корупції в Україні, формування більш сприятливого інвестиційного клімату дало б ще +5% росту економіки», - каже президент УСПП Анатолій Кінах.

В союзі зазначають: «слава» корумпованої держави знижуватиме рівень довіри міжнародних партнерів. А відтак, такого «іміджу» потрібно позбуватись негайно.

Нагадаємо, у згаданій публікації німецького видання наводиться коментар генпрокурора Юрія Луценка, котрий заявив, що Україна втрачає на митниці "від 30% до 40%" через корупцію.

 

Раніше  міжнародна компанія PricewaterhouseCoopers (PwC) з офісом у Лондоні опублікувала своє дослідження про рівень хабарництва і корупції в українських організаціях. За їх даними, цей показник зріс з 56% в 2016 році до 73% в 2018 році. При цьому, зазначили в PwC, це майже втричі вище за загальносвітовий показник.

 

5 причин стати членом УСПП

  • Члени УСПП можуть брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази бізнес-діяльності, запобігти впровадженню антипідприємницьких норм та правил.
  • Вам допоможуть налагодити стосунки з банківськими, науковими установами, виробничими, консалтинговими компаніями для розвитку власного бізнесу, запропонують новий перспективний напрямок діяльності на стику галузей.
  • Члени УСПП можуть брати участь у роботі міжнародних бізнес-форумів, діяльності двосторонніх міжурядових комісій.
  • УСПП пропонує своїм членам систему корпоративної безпеки, яка допоможе у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, захистить від бюрократичного тиску та свавілля.
  • Ви увійдете в атмосферу соціально відповідального бізнесу, зможете усвідомити необхідність позитивного впливу вашої компанії на суспільство та навколишнє середовище.