Анатолій Кінах Об'єднання організацій роботодавців України

З ділових ЗМІ

ЛIГАБiзнесIнформ // Роботодавці презентували ТОП-12 завдань з метою змін у економіці країни
5 лютого в Києві за участі провідних українських підприємців, керівників галузевих…

№51 (Липень, 2018)

№51 (Липень, 2018)
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Ваш надійний партнер

Україна повинна працювати з кредиторами на основі системних програм розвитку

10.10.2018 16:10
Україна повинна працювати з кредиторами на основі системних програм розвитку

Україна повинна почати серйозні перемовини з кредиторами, у тому числі з МВФ, щодо  реструктуризації заборгованості, але на умовах, що відповідають її національним інтересам та влаштують обидві сторони. Перш за все, потрібне зростання економіки, адже система проїдання кредитів в очікуванні нових довела свою неефективність не тільки в теорії – така політика є банальною пролонгацією кризи. Узгоджені дії уряду в цьому напрямі та фахове аргументування міжнародним партнерам, скоріше за все, дозволить вийти на прийнятний варіант обслуговування зовнішнього боргу з тим, щоб не погіршувати ситуацію для підприємництва та населення. Таку думку висловив президент УСПП Анатолій Кінах в ефірі телеканалу UkrLife.

«Це завдання наступного етапу, і відповідні переговори з нашими кредиторами повинні супроводжуватися зусиллями із реалізації стратегій і програм  розвитку, бо борги треба віддавати за рахунок ефективної роботи національної економіки.  Взагалі наша співпраця із кредиторами є предметом дуже багатьох спекулятивних та непрофесійних оцінок, популізму. МВФ – це організація, яка жорстко переслідує свої завдання, в тому числі політичні. Проте це не означає, що країна-партнер не може використати факт цієї співпраці заради  зростання власної  економіки. Все залежить від правильної роботи», – каже Анатолій Кінах.

Як приклад, він приводить Аргентину. 20 років тому ця держава мала дуже невдалий досвід роботи з МВФ. Проте наразі країна відновила свою співпрацю із фондом, але на програмному рівні. У політиків є чіткі програмні  відповіді на питання, як кредити МВФ впливають на конкурентоспроможність економіки, на якість життя людей, на їх платоспроможність, як модернізується економіка з урахуванням цих кредитів тощо.

«Аргентина відповідним чином погодила, що вони виконують разом з МВФ програму на 57 млрд. дол. в 2018 році. А ми «танцюємо» навколо 1-2 млрд.,  який хотіли б отримати від фонду. При тому не зрозуміло, яким чином збираємося розвивати економіку – чітких стратегій та програм же немає», – наголошує президент УСПП.

А.Кінах вважає, що Україні слід би вже також мати програми, чіткі завдання системного характеру – як транш МВФ вплине на модернізацію нашої економіки, розвиток того ж малого бізнесу тощо. Натомість чиновники сконцентрувалися на питаннях тарифів, ціноутворення, з чим Україна постійно має проблеми.

«Коли запитуєш представників  МВФ, чому фонд  вимагає підвищити ціни на газ для населення як ринковий захід, не враховуючи реальну платоспроможність громадян,  адже це фактично перекреслення можливості розвитку економіки,  вони відповідають, що українська сторона навіть не ставить перед ними таких питань. А якщо їм такі питання не задають,  вони замість нас не будуть думати. При всій повазі до такої інституції, як МВФ, вони не заглиблюються в наші проблеми народжуваності, смертності, платоспроможності в деталях. Це наше завдання, а їм ми такі питання не ставимо. Задаємося тільки самоціллю якомога швидше отримати цей транш за всяку ціну. Ось такі речі неприпустимі», – каже лідер ділової спільноти.

В УСПП резюмують: співпраця з МВФ є дуже  позитивним сигналом для інвесторів. Але Україні потрібно мати чіткі та системні програми модернізації економіки, промисловості, слідувати їм, а також пояснювати і відстоювати свої позиції в перемовинах із кредиторами. Транші повинні бути спрямовані не на проїдання, не на оплату попередніх боргів, а  працювати на розвиток, конкурентоспроможність економіки.

5 причин стати членом УСПП

  • Члени УСПП можуть брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази бізнес-діяльності, запобігти впровадженню антипідприємницьких норм та правил.
  • Вам допоможуть налагодити стосунки з банківськими, науковими установами, виробничими, консалтинговими компаніями для розвитку власного бізнесу, запропонують новий перспективний напрямок діяльності на стику галузей.
  • Члени УСПП можуть брати участь у роботі міжнародних бізнес-форумів, діяльності двосторонніх міжурядових комісій.
  • УСПП пропонує своїм членам систему корпоративної безпеки, яка допоможе у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, захистить від бюрократичного тиску та свавілля.
  • Ви увійдете в атмосферу соціально відповідального бізнесу, зможете усвідомити необхідність позитивного впливу вашої компанії на суспільство та навколишнє середовище.