Анатолій Кінах Об'єднання організацій роботодавців України

З ділових ЗМІ

Телеграф // ТУСИБ организовали ужин в честь нового посла Турции в Украине Ягмур Ахмета Гюльдере
Союз Промышленников и Предпринимателей Турции и Украины организовал ужин в честь…
UKRLIFE.TV // Экс-премьер Украины Кинах выразил беспокойство в связи с темпами строительства "Северного потока-2"
Темпы строительства "Северного потока-2" должны беспокоить Украину, поскольку…

№51 (Липень, 2018)

№51 (Липень, 2018)
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Ваш надійний партнер

УНІАН // Кабмін створив Експортно-кредитне агентство

08.02.2018 13:02

За оцінкою Мінекономрозвитку, запуск відповідної юридичної особи займе 4-5 місяців, а паралельно будуть відбуватися процеси зміни законодавства та пошук фінансування для роботи агентства з кращим світовим стандартам.

Кабінет міністрів України прийняв рішення про юридичну створення Експортно-кредитного агентства у формі приватного акціонерного товариства для підтримки вітчизняних експортерів. Відповідну постанову було прийнято на засіданні уряду в середу.

"Проектом пропонується створити приватне акціонерне товариство "Експортно-кредитне агентство" та доручити Мінекономрозвитку забезпечити приватне розміщення акцій цього товариства. Ми стверджуємо статуту товариства, положення про наглядову раду, про правління, про ревізійну комісію та про проведення конкурсного відбору на позиції членів наглядової ради, як це передбачено законом", - сказала торговий представник України Наталія Микольська, представляючи постанову. За словами Микольської, запуск відповідної юридичної особи забере 4-5 місяців, а паралельно будуть відбуватися процеси зміни законодавства та пошук фінансування для роботи агентства з кращим світовим стандартам.

Пізніше торгпред повідомила журналістам, що Мінекономрозвитку розраховує на запуск пілотних продуктів ЕКА щодо фінансового забезпечення експортних контрактів до кінця року. Також Микольська зазначила, що передбачених бюджетом 200 мільйонів гривень недостатньо для запуску ЕКА, у зв'язку з чим в уряді розглядають варіант залучення міжнародного фінансування. При цьому для залучення міжнародних партнерів до фінансування ЕКА необхідні зміни до закону про експортно-кредитному агентстві, прийнятий парламентом у рамках розгляду бюджетного законодавства в 2017 році.

"Ми визначили критичні зміни, які мали бути внесені, і співпрацюємо з робочою групою депутатів", - зазначила Микольська. Власником акцій експортно-кредитного агентства буде уряд. Залучення міжнародного фінансування ЕКА можливе у чотирьох формах: кредити, входження в статутний капітал, спільні програми, коли ЕКА буде агентом міжнародної фінансових інститутів з тим або іншим програмам фінансування, або пряме співробітництво агентства з відповідною організацією за кордоном.

5 причин стати членом УСПП

  • Члени УСПП можуть брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази бізнес-діяльності, запобігти впровадженню антипідприємницьких норм та правил.
  • Вам допоможуть налагодити стосунки з банківськими, науковими установами, виробничими, консалтинговими компаніями для розвитку власного бізнесу, запропонують новий перспективний напрямок діяльності на стику галузей.
  • Члени УСПП можуть брати участь у роботі міжнародних бізнес-форумів, діяльності двосторонніх міжурядових комісій.
  • УСПП пропонує своїм членам систему корпоративної безпеки, яка допоможе у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, захистить від бюрократичного тиску та свавілля.
  • Ви увійдете в атмосферу соціально відповідального бізнесу, зможете усвідомити необхідність позитивного впливу вашої компанії на суспільство та навколишнє середовище.