Анатолій Кінах Об'єднання організацій роботодавців України

З ділових ЗМІ

УНІАН // Atlantic Council: українську гривню чекають серйозні проблеми без траншу МВФ
Експерти допускають, що без грошей фонду українську валюту чекає девальвація…
МЕРТ // Мінекономрозвитку та ОДА створять мережу Центрів підтримки підприємництва
Мінекономрозвитку розпочало роботу з обласними державними адміністраціями щодо…

Про нас пишуть

112.ua Анатолій Кінах: Без мобілізації всієї країни Україну можуть взяти "голими руками"
Ситуация не разрешиться в течение месяца-двух, мы должны быть готовы к очень…

№50 (Березень, 2018)

№50 (Березень, 2018)
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Ваш надійний партнер

В УСПП закликали негайно та прозоро вирішити ситуацію навколо «Електронмашу»

03.04.2018 15:04
В УСПП закликали негайно та прозоро вирішити  ситуацію навколо «Електронмашу»

УСПП стурбований подіями, що відбуваються довкола держпідприємства «Електронмаш». Раптове звільнення його багаторічного керівника – Віктора Мови – та публічні звинувачення у зловживаннях викликали різку незгоду трудового колективу підприємства. Його представники кажуть: з позицією МЕРТ не згодні; порушень, інформація про які поширюється,  насправді не було; а керівника усунули через суперечності довкола питання частки власності членів трудового колективу у державному підприємстві.  Рада директорів міста  Києва, Асоціація «Київ», УСПП закликають столичну владу, а також урядовців ретельно вивчити питання навколо «Електронмашу»,  прозоро і публічно обговорити із роботодавцями, представниками його колективу ситуацію, що склалася. На цьому наголосили в УСПП.

«Електронмаш» має інженерні розробки європейського рівня та постачає продукцію на експорт. Його вироби є  наукоємними з високою доданою вартістю, це захищені комп’ютерні комплекси, енергозберігаючі прилади  живлення для міського транспорту, лічильники газу,  електронне обладнання для керування вітровими електричними установками. Свого часу на заводі було організовано серійне виробництво апарату для стимуляції біокеруванням, призначеного для відновлення рухових функцій у дорослих і дітей.  Завод – багаторазовий переможець та фіналіст Всеукраїнських конкурсів якості продукції, які здобув за  сучасні технології та виробництво з максимальним використанням комплектуючих і матеріалів вітчизняного походження. На підприємстві кажуть: протягом останніх 15 років тут не мали заборгованості з заробітної плати, вчасно сплачують податки, а за останній період демонструють  зростання обсягів реалізації продукції. 

 «Необхідне налагодження діалогу між роботодавцями та владою, спілкування із трудовим колективом підприємства. Останній заявляє про незгоду із діями МЕРТ та порушення прав колективу. Саме тому, розгляд ситуації «Електронмашу» має відбуватися прозоро та за участі роботодавців, профспілкової сторони, представників колективу підприємства. Робота підприємства важлива та не може бути зупинена через подібні дії. Під загрозою опинилися сотні висококваліфікованих  робочих місць», – підкреслюють в УСПП.

У свою чергу, представники колективу підприємства вже оприлюднили на власному сайті позицію підприємства.  

 «До кінця березня жодних претензій до підприємства і особисто до керівника не надходило, а відтак і незрозумілі офіційні підстави, на які спирається орган управління», – йдеться в документі. 

Натомість самі мають запитання до міністерства: кажуть, що у 2016 році воно,  не повідомляючи саме підприємство і його керівництво, внесло реєстраційні зміни, в тому числі – збільшило статутний капітал з 43 до 108 млн. грн. Інформації, за рахунок чого збільшено капітал,  в надісланому значно пізніше наказі МЕРТ не зазначено, отже, джерело збільшення досі залишається невідомим. Чимало претензій висловлюють і до процедури приватизації. Нагадаємо, до цього вже кілька років профспілковий комітет «Електронмашу» добивався рішення про визнання частки власності членів трудового колективу в майні державного підприємства.  Наразі ці позови перебувають в господарському суді. Саме із цією суперечкою колектив підприємства пов’язує звільнення його керівника В.Мови.

«За таких обставин необхідне налагодження діалогу між регулятором та колективом держпідприємства, адже йдеться про робочі місця та промисловий потенціал столиці», – резюмують в діловому союзі.

 

5 причин стати членом УСПП

  • Члени УСПП можуть брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази бізнес-діяльності, запобігти впровадженню антипідприємницьких норм та правил.
  • Вам допоможуть налагодити стосунки з банківськими, науковими установами, виробничими, консалтинговими компаніями для розвитку власного бізнесу, запропонують новий перспективний напрямок діяльності на стику галузей.
  • Члени УСПП можуть брати участь у роботі міжнародних бізнес-форумів, діяльності двосторонніх міжурядових комісій.
  • УСПП пропонує своїм членам систему корпоративної безпеки, яка допоможе у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, захистить від бюрократичного тиску та свавілля.
  • Ви увійдете в атмосферу соціально відповідального бізнесу, зможете усвідомити необхідність позитивного впливу вашої компанії на суспільство та навколишнє середовище.