Анатолій Кінах Об'єднання організацій роботодавців України

З ділових ЗМІ

ЛIГАБiзнесIнформ // Роботодавці презентували ТОП-12 завдань з метою змін у економіці країни
5 лютого в Києві за участі провідних українських підприємців, керівників галузевих…

№51 (Липень, 2018)

№51 (Липень, 2018)
УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ПРОМИСЛОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
Ваш надійний партнер

Вживані німецькі трамваї для Львова доопрацьовуватимуть місцеві виробники

13.08.2018 11:08
Вживані німецькі трамваї для Львова доопрацьовуватимуть місцеві виробники

Україна масово  імпортує техніку, транспорт тощо,  хоча має  всі умови для виробництва аналогічної конкурентоспроможної  продукції на внутрішньому ринку. Ба, більше – така продукція вже виробляється та за рівнем якості не поступається європейській. Таких прикладів чимало: закупівля французьких гелікоптерів для правоохоронців, локомотивів для Укрзалізниці, вживаного міського транспорту для Львова тощо. Такий підхід не створює робочі місця в Україні, не дає місцевим виробникам розвиватися, отримуючи нові замовлення, а бюджету – нові надходження. На цьому неодноразово наголошували в УСПП, середовищі роботодавців країни.

Нещодавно Львів закупив 30 вживаних трамваїв у Берліні (попри те, що в місті є українське виробництво сучасних видів міського транспорту). Спочатку їх необхідно було поставити на вужчий візок, оскільки ширина трамвайних рейок в містах різниться. Потім виникла інша проблема: двері цього транспорту не зможуть відкритись на деяких львівських зупинках. У мерії кажуть: домовились із концерном "Електрон" (місцевим виробником) щодо доопрацювання техніки.

«Обрізати і доставити внизу щітку або резину, що може загинатись. Іншими словами, рішення є», - цитують радника мера Львова Андрія Білого ЗМІ.

У промисловому середовищі дивуються: навіщо «возитися» із непідходящою вживаною продукцією, якщо можна замовленнями стимулювати місцевих виробників?

«Промисловці і підприємці за  міжнародну  співпрацю, однак  вони розуміють – вона має бути виваженою, оскільки в іншому випадку фінансуються робочі місця за кордоном та поповнюються  закордонні бюджети. Необхідна сучасна промислова політика, модернізація, локалізація виробництва, імпортозаміщення, що складає суть національної економічної безпеки», - каже президент УСПП Анатолій Кінах. 

Саме сучасну промислову політику та ставку на національного виробника (продукцію із високою доданою вартістю та наукоємною складовою) в УСПП вбачають за основу стратегії економічного розвитку на найближчі роки. А ще – підтримку експортерів, зменшення вартості кредитів для бізнесу тощо.

«Це необхідні кроки, адже борг України – зовнішній та внутрішній – величезний, як і, відповідно, навантаження на держбюджет. Зовнішні сировинні ринки, на який ще більш-менш певно відчуває себе Україна – дуже кон’юнктурні, тим паче, що великі гравці починають вже застосовувати певні протекціоністські заходи. Відтак, потрібно запускати власне виробництво та мати стратегію трудової політики. Адже, нагадаю, трудова міграція продовжує посилюватись – мільйони українців виїхало за кордон і багато із секторів економіки вже відчувають кадровий голод», - підкреслив Анатолій Кінах.

5 причин стати членом УСПП

  • Члени УСПП можуть брати участь у вдосконаленні нормативно-правової бази бізнес-діяльності, запобігти впровадженню антипідприємницьких норм та правил.
  • Вам допоможуть налагодити стосунки з банківськими, науковими установами, виробничими, консалтинговими компаніями для розвитку власного бізнесу, запропонують новий перспективний напрямок діяльності на стику галузей.
  • Члени УСПП можуть брати участь у роботі міжнародних бізнес-форумів, діяльності двосторонніх міжурядових комісій.
  • УСПП пропонує своїм членам систему корпоративної безпеки, яка допоможе у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, захистить від бюрократичного тиску та свавілля.
  • Ви увійдете в атмосферу соціально відповідального бізнесу, зможете усвідомити необхідність позитивного впливу вашої компанії на суспільство та навколишнє середовище.